Kalupes pamatskola “Lielajos lasīšanas svētkos” Gaismas pilī

Noslēdzies lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” noslēguma pasākums – “Lielie lasīšanas svētki” (jau 14. reizi.) Šogad pasākums notika 5. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu – bērnu, jauniešu un pieaugušo no Latvijas visu novadu bibliotēkām un skolām. Kalupes pamatskolu pārstāvējām mēs ar klasesbiedreni Mairu Kukli, jo savas skolas lasīšanas ekspertu pasākumā tikām atzītas par aktīvākajām lasītājām. Ar mums kopā bija Ivanda Zavadska, kura tika deliģēta no vecāku žūrijas.

Pasākumā tika sveikti aizvadītā gada populārāko grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji un izdevēji. Prieks, ka laureātu vidū bija arī Kalupes pamatskolas lasītāju – ekspertu iemīļoti rakstnieki – Arno Jundze, Luīze Pastore, Ieva Samauska, kā arī debitants Mārtiņš Zutis, kurš ir ne vien bilžu grāmatas “Nenotikušais atklājums” ilustrāciju autors, bet arī pats radījis neparastu stāstu. Arī mēs ar interesi bijām lasījuši Sabīnes Košeļevas debijas grāmatu “Rīga – Maskava: 21. gadsimta mīlas stāsts”. Pasākumu darīja īpaši emocionālu brīnišķīgs koncerts.

Pirms lielā pasākuma bērniem tika piedāvāta īpaša muzeju programma, kuru atbalstīja Latvijas Dzelzceļa muzejs, Latvijas Dabas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Mēs apmeklējām Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kur ģide mūs iepazīstināja ar A. Jundzes “Kristofers un Ēnu ordenis” varoņu pētījumiem.

Paldies sakām mūsu skolai, kas nodrošināja mūsu nokļūšanu Rīgā, skolas bibliotekārei par piedāvāto iespēju piedalīties lasīšanas maratonā, kas noslēdzās ar tik jauku pasākumu – “Lielajiem lasīšanas svētkiem. “Mēs jauki pavadījām laiku un noteikti piedalīsimies “Bērnu un jauniešu žūrijā” arī nākamgad.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *