Kalupes pamatskolā mācīs un mācīsies domāt talantīgi

Aizvadītajā mācību gadā Kalupes pamatskolā tika īstenots projekts ASNI sadarbībā ar Fondu ASNI un Izglītības iniciatīvu centru. Projekta mērķis- veicināt bērnu un jauniešu talantu attīstīšanu.

Lai gan ikdienas darbā mūsu skolā jau tika pielietota diferencēta pieeja un bija domāts ar spējīgāko skolēnu potenciāla attīstīšanu, projekta ietvaros darbs noritēja kā kritisko domāšanu attīstošs, pētījumiem un eksperimentiem bagāts izaicinājums bērniem, iepazīstot humanitāro, eksakto un dabaszinību  mācību priekšmetu noslēpumu labirintus mācību gada garumā.

Neskatoties uz to, ka projekts, iedzīvinājis savu ideju asnus dzīvē, ir noslēdzies, Fonds ASNI deva radošu impulsu pedagogiem jauno mācību gadu uzsākt ar jaunām idejām un organizēja semināru- nometni „Talantīgas domāšanas pamati,” kas notika no 18.-20. augustam Rēzeknē.

Lektors Jūlijs Muraškovskis, TRIZ meistars, LU un RISEBA lektors, vērsa uzmanību uz to, ka spēja domāt patstāvīgi, spēja ātri un stabili risināt jebkādas, pat ļoti sarežģītas problēmas, drosmīgi domāt – tā nav tikai šodienas prasība, bet arī nākotnes tendence, jo visās darbības sfērās strauji pieaug pieprasījums pēc radošiem, talantīgiem problēmu risinājumiem. Pagājušā gadsimta 40.-70.gados tika izstrādāta jauna zinātne par talantīgu domāšanu. Lektors iepazīstināja ar šo zinātni, ar tās pamatprincipiem, konkrētām metodēm, kā attīstīt un veidot talantīgu domāšanu.

Savukārt Jurģis Muraškovskis, 1. līmeņa TRIZ speciālists, Psihoneirofizioloģijas un bioregulācijas pētījumu centra pedagogs, profesionāli nodemonstrēja, kā praktiski attīstīt un veidot talantīgu domāšanu, iesaistot bērnus problēmu saskatīšanā un risināšanā, mācoties rast risinājumus pēc īpaši izstrādātas sistēmas principa, kas palīdz izprast lietas un jēdzienus skatot tos kopveselumā ,kā arī būt drosmīgiem savā domāšanā.

Lektors uzsvēra, ka pedagogam nav jābaidās kļūdīties, tas ir normāli. Galvenais, lai kļūdas tiktu analizētas un meklēti jauni risinājumi.Seminārā gūto pieredzi Kalupes pamatskolas skolotāji izmantos gan mācību, gan audzināšanas darbā. Turpinot aizsākto, šogad novitāte darbā ar bērniem būs talantīgas domāšanas attīstīšanas veicināšana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *