Kalupes pamatskola mazpulcēni Latvijas Mazpulku rudens projektu forumā

9. oktobrī seši veiksmīgākie 132. Kalupes mazpulka dalībnieki devās uz Jēkabpili, lai aizstāvētu individuālos projektus. Šis bija sarkano sīpolu gads, tāpēc daudzi mazpulcēni bija izvēlējušies tos audzēt. Matīss Sarkanis žūriju pārsteidza ar 5 kg lielo sīpolu pīni, Maira Kukle bija aizvedusi sarkanos sīksīpoliņus, bet Rainita Zavadska savu darbu atspoguļoja fotogrāfijās un saņēma atzinību. Sandis Kļukovskis priecēja visus ar plašo ābolu sortimentu.

Salvis Sietiņš – vienīgais no visiem foruma dalībniekiem – audzē apiņus. Kā atzīmēja žūrija, Salvis turas pie senajām vērtībām: agrāk apiņus audzēja katrā mājā, bet tagad – reti kur. Daudzi tirdziņa apmeklētāji iegādājās Salvja audzēto produkciju. Visveiksmīgākais bija Elvis Zeps, kurš tirdziņa apmeklētājiem piedāvāja plašu bišu produkciju: medu, vaska sveces, suvenīrus. Interesanti un aizraujoši mazpulcēns aizstāvēja savu projektu un ar bišu maizi cienāja žūriju. E.Zeps ieguva 2.vietu.

Pēc projektu aizstāvēšanas skolēniem bija interesantas aktivitātes – meitenes devās apgūt karameļu veidošanas māku, bet zēni skatījās kinologu darbošanos ar suņiem. Visi kopā apmeklējām Jēkabpils siltumnīcas ,,Sedumi”, kur lielos daudzumos audzē ziedu stādus.

Noslēguma pasākumā ar dejām un dziesmām foruma dalībniekus priecēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni, kā arī tika apbalvoti veiksmīgākie projektu aizstāvētāji un aktīvākie vecāki, tostarp kalupieši – Kukļu ģimene.

Ir atkal noslēdzies viens posms – nākamais ir ķiploku gads!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *