Kalupes pamatskolā noslēgusies „Bērnu un jauniešu žūrija 2014”

Kalupes pamatskola šogad pirmo reizi kļuva par „Bērnu un jauniešu žūrijas” dalībniekiem un  grāmatu lasīšanas ekspertiem Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Nacionālās bibliotēkas īstenotajā lasīšanas veicināšanas programmā.

Piedāvātās grāmatas lasīja un vērtēja mūsu skolas 14 bērni, 6 jaunieši un 7 vecāki.

Noslēguma pasākumā, lai noskaidrotu, cik uzmanīgi lasītāji bijām, tika lasīti visu grāmatu īsi fragmanti. Visvērīgākie un ātrākie bija Amanda (1. kl.), Rainita (6. kl.), Elāna (5. kl.), Jānis (5. kl.) , kā arī skolotāja un mamma Renāte.

Slimošanas dēļ neizdevās sapulcēties visiem ekspertiem, taču tie, kas varēja ierasties, bija sagatavojuši reklāmu savai iemīļotākajai žūrijas grāmatai. Tā kā bērni bija lasījuši ne tikai savas vecuma grupas grāmatas, bet arī citas, tad  pēc  skolēnu reklamētajām grāmatām noteicām vislasītākās un kronējām par 2014. gada Grāmatu Karalienēm mūsu skolā Roba Skotona „Runci Punci” , Lēlo Tungala „Daudzpusīgo roni” un  M. Zālītes „Pieci pirksti”.

Visi eksperti saņēma sertifikātus un tika apbalvoti ar saldumiem un jaukām balviņām. Tad visi nodevām  zvērestu, ka būsim aktīvi grāmatu lasītāji, vērtētāji un citiem ieteicēji arī nākamajā lasīšanas projektā.

Mūsu ciemiņš – Kalupes pagasta bibliotekāre un arī mamma- Andžela Nartiša skolēnus uzlielīja par lasītvēlmi un aicināja tikpat bieži iegriezties pagasta bibliotēkā.

Pasākuma noslēgumā – kopējā bilde pie izlasītājām grāmatām.

Paldies vecākiem un klašu audzinātājiem, kuri atbalstīja un mudināja lasīt, tā ļaujot bērniem iepazīt grāmatu lasīšanu kā aizraujošu nodarbi brīvajā laikā.

Bērniem lielāks stimuls lasīt rodas tad, ja arī mamma vai tētis to dara. Ja vecāki nelasa, tad arī bērns ņems piemēru no vecākiem un nelasīs. Labas prakses piemēri rāda to, ka jau no dzimšanas vecākiem būtu jālasa bērniem priekšā grāmatas, jāatrod laiks, ko pavadīt kopā ar bērnu un grāmatu. Ja ikdienā viņiem blakus būs atbalsts šai nodarbei, tad lasītprieks arī nezudīs.

Daži vecāki atzina, ka pateicoties savam bērnam un viņa ieteikumam iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrija”  Vecāku žūrijā, viņi atkal paši atsāka lasīt. Ja jau bērns ir tas, kurš ieteicis savai mammai vai tētim iesaistīties Vecāku žūrijā, tad viņš vēlas, lai visi kopā iesaistītos žūrijā un kopā lasītu un apspriestu grāmatas.

Bērnu rakstniece  Astrida Lindgrēne savulaik par grāmatu teikusi: „Grāmatai vajadzīga bērna fantāzija, tas nu reiz tā ir. Bet vēl jo vairāk bērna fantāzijai ir vajadzīga grāmata, kas palīdzētu dzīvot un augt. Grāmata ir neaizstājama, tā spārno fantāziju”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *