Kalupes pamatskola piedalās Olimpiskās dienas norisēs

Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā “Olimpiskā diena 2015” šodien notiek 348 norises vietās visā Latvijā, kas pulcē jau ap 100 000 dalībnieku. Olimpiskās dienas norisēs jau piekto gadu pēc kārtas iesaistās arī Kalupes pamatskolas kolektīvs. Kā stāsta skolas direktore Ināra Ondzule, skola vienmēr ir gana aktīva un sportiska arī ikdienā. Ja Olimpiskās dienas aktivitātes skolā jau ir ierastas, tad pirmā Eiropas Sporta nedēļa, kas šogad visā Latvijā notika pirmoreiz, arī Kalupes pamatskolā bija kas jauns. Un šoreiz kampaņas aicinājums bija „Esi aktīvs!”.

Savukārt Olimpiskās dienas devīze šogad ir “Nebrīnies. Piedalies!”, un tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida – basketbola popularizēšanai. “Latvijā populārākā sporta spēle neapšaubāmi ir basketbols”, akcentē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Gandrīz gadsimtu esam bijuši liecinieki skaistām un vērtīgām uzvarām, piedzīvojuši neaizmirstamas emocijas, bet galvenais – lepnumu par Latvijas vārdu. Latvijas izcilākie basketbolisti kļuvuši par pasaules basketbola leģendām, un viņu veikums uz visiem laikiem ierakstīts Latvijas basketbola vēstures zelta lappusēs. Tam pamatā ir tradīcijām bagāta treneru skola un jauno sportistu smagais darbs treniņos.”

Olimpiskā diena skolā iesākās ar direktores Ināras Ondzules un sporta skolotāja Vitālija Aleksejeva uzrunu un, protams, Olimpiskā karoga pacelšanu, ko veica vairākkārtējs Eiropas un Pasaules veterānu čempionātu godalgoto vietu ieguvējs, airētājs Jurijs Koposovs kopā ar skolas sportiskākajiem skolēniem.

Pēc Olimpiskā karoga pacelšanas sekoja Olimpiskā rīta vingrošana, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Vēlāk skolēni varēja ievingrināt rokas airēšanas trenažierī un noklausīties godalgotā sportista Jurija Koposova stāstījumu par savām uzvarām un panākumiem.

Skolas direktore pauda cerību, ka Olimpiskās dienas garā skolā rīta kopīgās vingrošanas varētu tikt organizētas katru nedēļu.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *