Kalupes pamatskolā tikšanās ar motokrosistu Kristeru Milleru

Spītējot lietum un vējam, kas mijās ar saules stariem, Kalupes pamatskolas skolēni 5. oktobrī pulcējās, lai klātienē tiktos ar tik aizraujoša sporta veida kā motokross pārstāvi – godalgoto vietu ieguvēju motokrosā MX2 klasē dažāda veida sacensībās gan Latvijā, gan Lietuvā ilūkstieti Kristeru Milleru.

Sportistam, kurš pats nesen kā beidzis skolu, vislabāk zināms, cik ļoti pusaudžiem un jauniešiem patīk ātri un pārgalvīgi braukt, tāpēc viņš uzsvēra, cik ļoti svarīgi ir būt nopietnam un atbildīgam, lai pasargātu sevi un citus no traumām. Drošība ir pirmajā vietā,un motokrosā to sekmē laba fiziskā sagatavotība. Kā uzsvēra sportists, motokrosā svarīgāks par fizisko spēku ir fiziskā izturība, kā arī emocionālais līdzsvars.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar motokrosista ekipējumu, vērot viņu iespaidīgā braucienā, uzdot jautājumus un kopīgi nofotografēties.

Kā uzsvēra skolas direktore Ināra Ondzule, jaunais sportists Kristers ir piemērs tam, kādai ir jābūt ikviena jaunieša attieksmei pret savu veicamo darbu.

Vecāko klašu skolēniem šī bija vērtīga karjeras izglītības „stunda”, mācot apzināties, ka panākumu atslēga ir mērķtiecība, gribasspēks un neatlaidīgs darbs.

Jautāti par šīs tikšanās ieguvumiem, 9. klases skolēni atbildēja:
„…lai mūsdienās nodarbotos ar kādu sporta veidu, ir vajadzīgs finansiālais ieguldījums, tāpēc jāmācās, lai varētu strādāt un nopelnīt, un realizēt savus mērķus sportā. Savukārt, mums ir jāizvērtē, vai slinkot vai tomēr labāk mācīties.” (Mareks)
„ …Sportista karjera agrāk vai vēlāk beidzas, tāpēc paralēli ir jādomā par profesiju, kas nodrošinātu ne tikai hobiju, bet dzīvi kopumā.” (Rainita)
„ … ir nepieciešama liela apņemšanās un mērķtiecība ik visā, ko dari.” (Maira)

Paldies Kalupes pagasta sporta darba organizatoram Aleksandram Vabiščevičam par iespēju tikties ar atbildīgu jaunieti, izcilu sportistu Kristeru Milleru.

2 komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *