Kalupes pamatskolā uzzied dvēsele

“Uzziedi, dvēsele!” – ar šādu vadmotīvu Kalupes pamatskolā 2.martā norisinājās Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas noslēguma pasākums. Dvēsele, ja to neattīsta, nekopj, līdzīga sausam kokam. Un viens no avotiem, kas to veldzē, ir labas grāmatas: tās māca būt līdzcietīgam, tās liek mums priecāties un skumt kopā ar varoņiem, ieved mūs aizraujošu piedzīvojumu pasaulē, dod padomu izvēles brīdī…

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija Kalupes pamatskolā aizsākās tikai pagājušajā gadā, taču guva lielu atsaucību. Šogad tā pulcēja 27 skolēnus: 1. klasē bija 7, 2. klasē – 6, 4. klasē – 6, 6. klasē – 5 un 7. klasē – 3 eksperti. Grāmatu lasīšanā un vērtēšanā piedalījās arī seši vecāki.

Sākumā, liekot puzzles, kā mazie, tā lielie grāmatu eksperti atsauca atmiņā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2015 piedāvātās grāmatas, bet pēc tam minēja mīklas, pēc fragmentiem centās atpazīt daiļdarbu varoņus un grāmatas, dalījās lasīšanas laikā gūtajās atziņās.

Visātrākā grāmatu lasītāja izrādījās Rainita Zavadska (7. klase). Viņa tika atzīta arī par visčaklāko – izlasīja 11 grāmatas! Viņas klasesbiedrene Maira Kukle arī izlasīja vairāk, nekā tas bija paredzēts nolikumā. Abas meitenes kopā ar Rainitas mammu Ivandu Zavadsku, vecāku žūrijas dalībnieci, piedalīsies noslēguma pasākumā Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Lielajos Lasīšanas svētkos.

Katrs eksperts saņēma Latvijas Nacionālās bibliotēkas Pateicības rakstus un balvas – īpašus atstarotājus, bet konkursu dalībnieki – saldumus.

Lielu ieguldījumu lasīšanas veicināšanā devusi skolas bibliotekāre, kura uzcītīgi sekoja katram lasītājam un viņa veikumam, kā arī sākumskolas klašu audzinātājas, pastāvīgi rosinot savus audzēkņus žūrijas darbā Īpaša pateicība Kalupes pagasta bibliotekārei Andželai Nartišai, kura palīdzēja sarūpēt skolā trūkstošās grāmatas un gādāja par Pateicību krāsainu izdruku. Paldies visiem interesentiem!

Ar nepacietību gaidīsim nākamo “Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *