Kalupes pamatskolas mazpulcēni – aktīvi konkursu dalībnieki

Biedrība “Latvijas Mazpulki” izsludināja konkursus- “Izproti mežu!” un “12 mēneši mežā.”

Konkursa “Izproti mežu!” mērķis bija veicināt meža kopsakarību izpratni, meža nozares izziņu un rosināt jaunradi meža pakalpojumu izmantošanā. Šajā konkursā mazpulcēniem vajadzēja izveidot “domu karti” vai “infografiku”.

Latvijas Mazpulka 2021. gada kalendāra zīmējumu konkursa “12 mēneši mežā” mērķis bija rosināt radošo jaunradi par tēmu- meža pakalpojumi. Šajā konkursā skolēniem vajadzēja uzzīmēt zīmējumu, kas atspoguļotu meža ekosistēmas pakalpojumus kādā no gada mēnešiem un uzrakstīt ekosistēmas pakalpojumu aprakstu- kas attēlots zīmējumā.

Lai labāk saprastu, kā pildīt konkursu darbus, mazpulcēni piedalījās tiešsaistes nodarbībā “Izproti mežu!”, ko vadīja mazpulcēns, ģeogrāfijas vadošā pētniece Gunta Kalvāne. Gunta iepazīstināja mazpulcēnus ar ekosistēmas pakalpojumiem un meža ekosistēmu, aicināja mazpulcēnus darboties praktiski, sniedza padomus, rosināja piedalīties konkursos.

Labākie konkursa “12 mēneši mežā” darbi tika izmantoti Latvijas Mazpulku 2021.gada kalendārā. To autori – Amanda Aļeksejeva, Andrejs un Alīna Lavrenovi, Maksims Ivanovs un Bernards Jaunošāns, Vairis Celpanovs saņēma pateicības un Latvijas Mazpulka kalendārus 2021. gadam.

Pateicības un Latvijas mazpulka kalendārus saņēma Daniela Jaunošāne, Rinalds Simanovičs, Tatjana Vaļunova, Amanda Aļeksejeva, Alīna Lavrenova un Bernards Jaunošāns par domu karti Meža konkursā “Izproti mežu!”

Prieks par čaklajiem mazpulcēniem! Arī turpmāk būt tikpat aktīviem un zinātkāriem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *