Kalupes pamatskolas mazpulcēni – aktīvi mazpulku sporta spēļu ,,Zaļais starts” dalībnieki

Mazpulcēnu vērtības:

  • laba sirds – godīgums it visā, arī uzdevumu izpildē;
  • laba veselība – sportiskas aktivitātes svaigā gaisā nostiprina un uzlabo veselību;
  • ass prāts – lai tiktu galā ar uzdevumiem, bez prāta spējām neiztikt, uzsvars uz precizitāti;
  • čaklas rokas – vides darbi un maršruta galapunktā veidojam paliekošu instalāciju no ceļā savāktajiem dabas materiāliem.

Tradicionālās sporta spēles, kad mazpulcēni sapulcējas vienuviet, lai piedalītos sporta sacensībās, šogad tika organizētas mazliet savādāk. Mazpulcēni varēja sacensties savā starpā, bet katrs savā ciemā, kopā visu dienu Zoom un WhatsApp.

Arī 132. Kalupes mazpulka komanda ,,Gepardi”- Amanda Aļeksejeva, Daniela Jaunošāne, Bernards Jaunošāns, Vairis Celpanovs – nolēma piedalīties sporta spēlēs.

Pirms sacensībām vajadzēja izpildīt mājas darbu- izveidot krustvārdu mīklu, izmantojot vismaz 10 Mazpulku himnas vārdus un izveidot sportisku video sveicienu, lai kopā ar visiem Latvijas mazpulcēniem tiktos virtuālajā sporta stafetē.

Sporta spēles norisinājās 1.maijā. Tikšanās ar pasākuma organizatoriem un pārējiem dalībniekiem notika attālināti Zoom, bet tālākās norādes sekoja Whatsapp. Pēc katra noietā 1 km bija jāveic viens uzdevums (kopā 5 uzdevumi) un pa ceļam ik pēc 30 minūtēm “ekspress” uzdevumi WhatsApp grupā.

Uzdevumu bija daudz, un tie sekoja viens pēc otra, vajadzēja paspēt visus izpildīt. Bija ļoti interesanti – vajadzēja izveidot zvaigzni vai sirdi no plaukstām, soļot ar aizsietām acīm, atrast Āfriku, Eiropu, Āziju, Austrāliju un Ameriku, paslēpties 10 sekundēs, izveidot instalāciju, trāpīt ar čiekuru mērķī, spēlēt klasītes ar sasietām kājām, komandas visiem dalībniekiem bija jākļūst par 1 galvas, 4 kāju un 3 roku īpašnieku, spēlēt basketbolu ar cepuri, sameklēt priekšmetus ar aizsietām acīm.

Šajā dienā tika noieti 8 km 866 metri. Iemācījāmies iekurt ugunskuru, sacept oglēs kartupeļus, pateikt viens otram labus, uzmundrinošus vārdus.

Paldies mazpulcēniem par sportisku sparu un vecākiem par atbalstu un sapratni!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *