Kalupes pamatskolas mazpulks izvērtē padarīto un domā par nākamajiem darbiem

132.Kalupes mazpulkā pārdomu laiks par padarīto ir aiz muguras. Bet mūsu pamatvērtības paliek nemainīgas – labi padarīts darbs, tradīcijas un patriotisms.

Kārlis Ulmanis ir teicis: ,,Mēs visi savās sirdīs izjūtam, ka mazpulku padarītais darbs ir dziļi nopietns, jo no šīs paaudzes nāks cilvēks, kas izpildīs svarīgus uzdevumus.” Šie vārdi atklāj ikviena mazpulcēna būtību arī mūsdienās.

Ko jaunu sola 2014.gads? Mazpulku konferencē Rīgā, kas notika 1.februārī, tika uzsvērts:

,,Visiem Latvijā esošajiem mazpulcēniem jādzīvo vienotā ritmā. Jaunais mazpulku kalendārs ir sadalīts četros posmos- atbilstoši mazpulku emblēmas lapiņu apslēptajām vērtībām: asajam prātam, labajai sirdij, čaklajām rokām un stiprajai veselībai!’’ Tas nozīmē, ka jaunais 2014. gads būs jaunu ideju, aizraujošu pasākumu un projektu īstenošanas gads. Savus individuālos projektus mazpulcēni varēs īstenot, pētot ķiplokus un Latvijas lauku brīnumu augu- cūku pupas.

Jaunas idejas gribam īstenot arī Kalupes mazpulkā.

Rakstot projektus, mazpulcēniem ir jāmeklē informācija par atbilstošo kultūraugu literatūrā. Šogad mēs izteicām vēlēšanos sadarboties ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru. Janīna Kursīte, VLTS lauku attīstības speciāliste, uzņēmējdarbības konsultante, kas, viesojoties Kalupes pamatskolā, sniedza izsmeļošu informāciju par ķiplokiem un cūku pupām. Pateicoties Kursītes kundzei, mazpulcēniem būs iespēja apciemot lielākās zemnieku saimniecības, lai labāk iepazītu lauku darbu specifiku un nozīmi.

Sadarbībā ar LVM esam pieteikušies Meža dienām, lai tuvākajā apkārtnē stādītu mežu.

Vēlēšanās darīt apliecina, ka mazpulcēni ir dabas un darba bērni, Latvijas nākotnes cerība un pārliecība, ka ikviens darbiņš, kuram ķeramies klāt, nāk no sirds!

Informāciju sagatavoja:
132.Kalupes mazpulka vadītāja
Inita Ivdra

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *