Kalupes pamatskolas skolēni ar patriotismu sirdī

Kalupes pamatskolā jaunā mācību gada Zinību diena sākās, atceroties pirms 25 gadiem rīkoto akciju Baltijas ceļš- cilvēku ķēdi, trīs mazo valstu dzīvo simbolu vienotiem centieniem pēc brīvības. Ikviens no klātesošajiem pielika plaukstiņu Latvijai, lai savos darbos un domās būtu vienoti savai skolai, pagastam, novadam un valstij.

Baltijas ceļš ir vēsturisks simbols, kurš dzīvos cilvēces atmiņā, veicinot sapratni par solidaritātes un vārda brīvības nozīmi un vērtībām. Arī daudzi kalupieši pirms 25 gadiem bija pievienojošies šim notikumam. Lai iemūžinātu šīs atmiņas, skolēni iesaistījās UNESKO Latvijas Nacionālās komisijas projektā ,,Baltijas ceļa stāsti”. Šī projekta mērķis ir apkopot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie tiktu saglabāti nākamajām paaudzēm un kļūtu pieejami gan virtuālajā vidē, gan muzeju un bibliotēku kolekcijās.

5.klases skolēns Jānis intervēja savu mammu – skolotāju Renāti Vēliku, 8.klase skolniece Kristīne Skrinda pierakstīja sava tēva atmiņas, bet mazpulcēne Rainita Zavadska devās pie kaimiņa Henrika Kivlinieka. Šo cilvēku atmiņu stāsti glabāsies arī skolā.

Turpinot Baltijas ceļa akciju, rudens ziedu izstāde rotāja skolas teritorijas zālāju, atveidojot likteņupi Daugavu.

Kalupes pamatskolas skolēni, sagaidot Latvijas 96. gadadienu, ar labdarības koncertiem dosies uz SPC ,,Pīlādzis” un ,,Višķi”, VSAC ,,Latgale” filiāli ,,Kalupe”.

Svētku priekšvakarā gribas pateikt:”Mūsu dimanti neatrodas ne tālos kalnos, Ne dziļās jūrās;Tie atrodas mūsu pašu pagalmā, Un tos atliek tikai izrakt…”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *