Kalupes pamatskolas skolēni festivālā, čempionātā un Motormuzejā Rīgā

11. maijs bija dažādiem aizraujošiem piedāvājumiem bagāta diena Rīgā. Kalupes pamatskolas skolēni šo iespēju izmantoja un nenožēloja. Kamēr robotikas pulciņa dalībnieki, 2.-4. klašu skolēni, devās vērot Latvijas Robotikas čempionātu, tikmēr 7.-9. klašu skolēni apguva fiziku citādāk, nekā tas ierasts ikdienā mācību stundā. Kongresu namā un tā laukumā ar aktīvu programmu risinājās lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā – “Latvenergo” “FIZMIX Eksperiments” fizikas festivāls. Skolēni iesaistījās aktīvā darbībā- skolas Fizmix komandas dalībnieki devās krāt punktus eksperimentu un izziņas pieturās. Tur bija nepieciešams pielietot savas zināšanas par dažādiem fizikāliem procesiem un norisēm. Šīs izziņas un radošo aktivitāšu pieturas vadīja AHHAA zinātnes centrs, FIZMIX, ZINOO, Jauno Fiziķu skola, LU Cietvielu fizikas institūts, Laboratorium, un vēl daudzi citi. Savukārt pārējie izmēģināja savus spēkus kustību aktivitātēs, vēl citus ieinteresēja Aerodium inženiera, brīvās niršanas rekordistes un ekstrēmā motosporta profesionāļa aizraujošais stāstījums, ko papildināja videosižets uz lielā ekrāna.

Dienas otrā puse bija ne mazāk interesanta. Rīgas Motormuzejs pārsteidza ar savu interaktīvo ekspozīciju, vairāk nekā 100 spēkratiem un ģida aizraujošo stāstījumu par pirmo Leonardo da Vinči izgudroto mašīnu, par pirmo latvieti Krastiņu, kurš realizēja sapni par auto ražošanu, par tvaika omnibusu, par pirmajiem elektromobīļu modeļiem. Apskatīt varēja gan visvecākās, gan vismazākās, visnozīmīgākās un viselegantākās automašīnas, kur katrai no tām ir savs stāsts. Gids arī uzsvēra, cik liels darbs ir ielikts, lai dažkārt pat no lūžņiem izceltu un atjaunotu spēkratu, kuru mēs šodien redzam tik elegantu, apbrīnojamu un iekārojamu. Lielais un neatpazīstamais troksnis, kas piesaistīja skolēnu uzmanību ārpus muzeja, bija ne kas cits, kā auto sacensības Biķernieku trasē. Skolēni tās varēja vērot klātienē, nofilmēt un kopā ar savām emocijām aizvest mājās, parādīt, pastāstīt un iepriecināt vecākiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *