Kalupes pamatskolas skolēni izzina Zemgales novada kultūrvēsturi

Iespaidiem bagāta Kalupes pamatskolas skolēniem bija programmas Latvijas skolas soma ietvaros organizētā ekskursija izzinot Zemgales līdzenumu pērles.

Pirmais apskates objekts bija Rundāles pils un dārzs. Skolēni uzmanīgi klausījās ģida stāstījumā par Rundāles pils vēstures faktiem, nozīmīgajām personībām un uzmanīgi vēroja griestu, sienu gleznojumus, interjera elementus un parketa krāsu mozaīku, jo muzeja apskates noslēgumā bija paredzēta spēle Iepazīsti Rundāles pili, ar ko komandas veiksmīgi tika galā. Ne mazāk apbrīnas vērts bija pils parks, kas apmeklētājus pārsteidza ar savu plašumu 10 ha platībā un priecēja ar floras daudzveidību – 52 rožu apļiem, kuros aug 2230 rožu šķirnes, no kurām 600 ir vēsturiskās rozes. Līdzvērtīgi savā elegancē bija kuplie peoniju krūmi mums neierastās krāsās.

Kā nākamais objekts bija Tērvetes koka pils, kas ir vizualizēta versija par to, kā tā varējusi izskatīties agrāk, jo liecības var sniegt tikai arheoloģiskie izziņas avoti. Koka pils ekspozīcija vēstīja par zemgaļu valdniekiem, materiālo kultūru laika posmā no 9. līdz 13. gs.- kaujas ieročiem, sadzīves priekšmetiem, rotām, apģērbu u.c..

Tā kā trīs lietas ir labas lietas, ekskursija noslēdzās trešajā pilī- Bauskas pilī, kādreizējā Kurzemes- Zemgales hercogistē. Skolēni ar aizrautību piedalījās izglītojošā muzejpedagoģiskā programmā Ģērbšanās kultūra Kurzemes hercogistē. Procesa uzskatāmībai bija piedāvāta iespēja pielaikot rekonstruētos kostīmus. Vienam no skolēniem bija jāiejūtas hercoga ādā, bet pārējie iztēlojās sevi esam ģērbēji un kambarsulaiņi.

Dienas nogurums tika noņemts atvēsinot kājas Mūsas un Mēmeles ūdeņos, un izbraucot cauri varavīksnes lokam, gluži kā arkai, kas sekoja pēc sen neredzēta kārtīga lietus, kas veldzēja izslāpušo zemi, mājupceļā skolotāji rosināja skolēnus izmantot vasaru kā iespēju ar ģimeni aizbraukt ekskursijā, kaut nelielā, kaut tepat netālu, bet būt visiem kopā un kopīgi uzzināt kaut ko jaunu un interesantu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *