Kalupes pamatskolas skolēni izzinošā „LVM meža ekspedīcijā”

Klāt rudens! Ir uzsākts jaunais mācību gads. Kalupes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni devās izzinošā pasākumā, ko tradicionāli organizē Latvijas valsts meži.

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Pasākuma saturs veidots atbilstoši 5. un 6. klašu dabaszinību mācību programmai.

Apņēmības pilni un burvīgu laikapstākļu uzmundrināti skolēni varēja apgūt jaunas zināšanas. Uzsākot ekspedīciju, katrs saņēma darba burtnīcu, lai varētu pildīt uzdevumus Ar interesi skolēni centās noskaidrot, kuru materiālu ražošanā koksne izmantota kā izejviela. Uzzināja, kāpēc jāveic meža retināšana, uzskaitīja koku sugas un veica aprēķinus, iemācījās noteikt koka augstumu, izmantojot divus mazus kociņus.

Vērtīgi bija uzzināt, kā var noteikt koka vecumu, skaitot gadskārtu apļus un iepazīstoties ar jaunākām metodēm koka vecuma noteikšanā, noskaidroja, ka koku augšanu ietekmē augšanas apstākļi un kā pasargāt jaunaudzi no meža dzīvnieku postījumiem.

Kas ir liela koka sākums? Skolēni pētot, salīdzinot dažādas sēklas, uzzināja, kā izskatās egles, priedes, bērza sēklas, pētīja koka vainagu, ar interesi noteica augsnes pH.

Skolēni bija pārsteigti, ka tiltu var uzbūvēt arī bez naglām. Liela interese bija pārliecināties, vai tas ir izturīgs.

Ekspedīcijas laikā iepazinās ar mežu nozari saistītām profesijām.

Klausoties, pētot, praktiski darbojoties, skolēni guva jaunas zināšanas un jaukus iespaidus.

Paldies LVM ekspedīcijas vadītājiem par aizraujošu stāstījumu, izglītojošiem uzdevumiem un iespēju praktiski darboties ekspedīcijas laikā!

Darbīgais rudens zinātkāram skolas bērnam piedāvās jaunas iespējas paplašināt savu redzesloku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *