Kalupes pamatskolas skolēni, teātra izrādi baudot

Kalupes pamatskolā tiek realizēts Valsts izglītības satura centra projekts (Nr.8.3.2.2/16/I/001) ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kura ietvaros viena no aktivitātēm ir teātra izrādes apmeklējums, pēc kura noskatīšanās latviešu valodas pulciņa nodarbībās skolēniem, spriežot par pasaku izrādes saturu, tēliem, dekorācijām, tiks attīstīta kritiskā domāšana un skolēniem īpaši no krievvalodīgajām ģimenēm – spēja argumentēt latviešu valodā.

Daugavpils teātris iepriecināja un sajūsminaja ne tikai jaunos skatītājus, bet arī pieaugušos ar savu jauno izradi “Čipolīno” pēc itāļu rakstnieka Džanni Rodari pasakas “Čipolīno piedzīvojumi”. Šīs pasakas saturs ir skola gan prātam, gan sirdij. Pamācoša un domāt līdzi rosinoša ir autora iekodētā doma par spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, un par taisnības uzvaru pār ļauno.

Izrāde bija viegli uztverama bērniem, kā teicis Čipolīno lomas atveidotājs Māris Boka: „Šī dārza iemītnieki esam mēs paši – bērni no pagalma. Izrādē attēlotais dārzs ir kā rotaļu laukums, kurā valda nerātnības gars, savstarpēja cīņa, bet visam pāri – draudzība.”

Izrāde rosināja bērnos iztēli, bet pēc tās noskatīšanās kopā apspriedām redzēto. Ar skolēniem pārrunājām ne tikai aktieru lielisko un baudāmo sniegumu (Māris Boka, Alberts Vecmanis, Miroslavs Blakunovs u.c.), bet arī izrādes scenogrāfa, kostīmu mākslinieka (Egils Viļumovs), gaismu mākslinieka (Sergejs Vasiļjevs) lomu izrādes tapšanā. Patiešām liels prieks par mūsu pašu Daugavpils teātra sniegto baudījumu!

Ar skolēniem nolēmām vēlreiz pārlasīt Džanni Rodari grāmatu “Čipolīno piedzīvojumi”, tā pilnveidojot savu lasītprasmi. Sekosim līdzi arī Daugavpils teātra piedāvājumiem bērniem un jauniešiem.

Paldies par dāvāto prieku un emocijām!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *