Kalupes pamatskolas skolēnu mācību ekskursija uz Daugavpili

Kalupes pamatskolas pirmsskolēni un 1. – 5. klašu skolēni 8. oktobrī devās mācību ekskursijā uz Daugavpili.

Dienu uzsākām ar tramvaju depo apmeklējumu un iepazīšanos ar tramvaja vadītāja profesiju. Uzzinājām, kad Daugavpilī parādījās pirmais tramvajs, kā darbojas šis transporta līdzeklis, kurās Latvijas pilsētās vēl ir sastopams tramvajs. Dažiem pat paveicās nokļūt vadītāja kabīnē un krēslā. Gida stāstījuma pavadījumā vizinājāmies ar tramvaju, uzzinot daudz interesanta par pilsētu un tās ēku un būvju vēsturi un mūsdienām.

Apmeklējām arī Latgales zoodārzu, kas visvairāk patika pirmsskolēniem un 1. klases skolēniem. Savukārt lielākie bērni, novadpētnieka un gida Jāņa Kivriņa mudināti, ar aizrautību pētīja Daugavpils cietokšņa noslēpumus.

Mājās visi atgriezās ar gandarījumu par aizraujoši pavadītu dienu, iepazīstot savu novada pilsētu Daugavpili.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *