Kalupes pamatskolas skolotāja Tatjana Romanceviča – “Ekselences balvas” fināliste

“Es esmu skolotājs, un tas nav maz!” – ar tādu noskaņojumu skolotāja Tatjana devās uz “Ekselences balvas” finālu. Kas ir “Ekselences balvas” konkurss un kā tikt līdz finālam?

Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) organizētā “Ekselences balva” jau 9. reizi pulcēja dabaszinātņu un matemātikas skolotājus, lai ieraudzītu labas mācīšanas prakses Latvijas skolās un novērtētu, cik lielā mērā inovācijas izglītībā ienāk skolotāju ikdienā.

Ekselences balvas pasākums ir īpašs ar STEM jomas, kas ir prioritāte Latvijas ilgtspējīgai attīstībai, pedagogu darba popularizēšanu un prestiža veidošanu, ar iespēju sekmēt veiksmīgākās inovatīvās pieredzes pārnesi uz citām skolām. Tas ir īpaši aktuāli šobrīd, ieviešot jauno mācību saturu un pieeju Latvijas izglītības sistēmā. Pasākuma nozīmīgumu raksturo arī ilggadēja mecenātu iesaistīšanās, kuri sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu atbalsta STEM izglītības un izcilības popularizēšanu Latvijā.

Par mūsdienīga, radoša mācību procesa organizēšanu, par nemitīgu tieksmi profesionāli pilnveidoties, par prasmi katrā skolēnā saskatīt potenciālu, iedrošināt mācīties pēc savām spējām un attīstīt talantu arī mazā lauku skolā šim konkursam izvirzījām matemātikas skolotāju Tatjanu Romanceviču.

Konkursā no kopumā balvai izvirzītajiem 170 skolotājiem tikās 20 finālisti – progresīvi četru jomu – 5 bioloģijas, 5 fizikas, 5 ķīmijas un 5 matemātikas – skolotāji, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas mācību stundas, ieinteresē skolēnus un palīdz viņiem sasniegt labus rezultātus.

9. martā, tiekoties finālā Rīgas Teikas vidusskolā, skolotāji vadīja un modelēja mācību stundas fragmentu nepazīstamā vidē ar nezināmiem skolēniem, dalījās pieredzē, kā risināt dažādas mācību situācijas, kā arī diskutēja par to, ko nozīmē mācīt eksaktos mācību priekšmetus, vēroja, reflektēja par citu pedagogu stundām un smēlās zināšanas no tām. Ekselences balvas pretendenti guva jaunas idejas, mācoties cits no cita, savukārt žūrijā esošie eksperti vērtēja, ar kādām metodēm un inovatīvām pieejām dabaszinātņu un matemātikas skolotāji sagatavo jauniešus darba tirgum un dzīvei.

Žūrijā bija Latvijas Universitātes, Valsts izglītības satura centra eksperti, uzņēmumu pārstāvji, iepriekšējā gada Ekselences balvas laureāti.

Uzrunā konkursa laureātiem Valsts prezidents Egils Levits teica: “Ekselences jeb Izcilības balva, ko šodien pasniedzam jums, cienījamās skolotājas un godājamie skolotāji, ir jūsu pedagoģiskās meistarības un aizrautības apliecinājums”.

Mūsu skolas skolotāja Tatjana Romanceviča saņēma Latvijas Republikas IZM Pateicības rakstu par izcilu darbu inovatīva mācību procesa īstenošanā un mecenātu sarūpētu Iedvesmas balvu. Mēs, Kalupes pamatskolas saime, esam patiesi lepni, ka Tatjana bija vienīgā no mazas lauku pamatskolas un ekselenti sacentās ar valsts ģimnāziju un vidusskolu skolotājiem. Mūsdienīga, profesionāla skolotāja, kura mīl skolēnus un savu darbu, inovatīva, meklē labākos risinājumus ikvienai situācijai un izrāda iniciatīvu, meklē jaunas pieejas, reflektē par savu darbu un palīdz citiem kolēģiem. Tāda ir mūsu Tatjana, kā brīnišķīgs dārznieks, kas arī “mazā dārzā māk būt talantīga pati un prot izaudzēt krāšņas rozes”.

“Tu esi skolotājs, un tas nav maz!” – tas ir ļoti daudz Tavai mazajai skolai, Taviem īpašajiem skolēniem, Taviem kolēģiem.

4 komentāri

 • Malacis..lai veicas un vairāk radošu ideju

 • Patiess prieks un lepnums par mūsu novada skolotāju! Spēku un izturību jauniem izaicinājumiem!

 • Malacis! Priecājos par Kalupes skolas sasniegumiem! Veiksmi skolotājai Tatjanai arī turpmāk!

 • Tatjana Romanceviča

  Visi kopā vienlaicīgi esam nonākuši jaunā realitātē. Realitātē, kādu iepriekš neviens no mums nav piedzīvojis.
  Regulāri esot kopā ar jauniešiem, esmu sapratusi, ka ceļš paliek ceļš, mēs visi esam vienā ceļā un mums skolotājiem ne tikai ir jāiet kopsolī ar jauniešiem, ne tikai jāseko mūsdienu pārmaiņām, bet pat jābūt soli priekšā.
  Tādēļ gribu aicināt visus, kas meklē un atrod jaunas idejas: meklējiet netradicionālas formas, kā izdarīt to, ko vēlaties.
  Patiesībā viena diena ir mirklis no dzīves. Mirklis, kas sākas ar saules lēktu un beidzas ar rietu. Bet vienā dienā var paspēt tik daudz, ka pēc tam ilgi nevar atjēgties, ik uz soļa atgādinās kas todien piedzīvotais. Viena diena var būt vairāku gadu vērta. Jo paša ieraudzītās un atklātās gudrības ir vissvētīgākās.
  Paldies par apsveikumiem, atbalstu un uzticēšanos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *