Kalupes pamatskolas triumfs Latgales reģiona sacensībās

Izrādās uz šo brīdi ne novadā ne Latgalē nav skolas, kura varētu pārspēt Kalupes pamatskolas 5.klases un jaunākus skolēnus kādā no skolēnu spartakiādes sporta veidiem. Sākotnēji marta mēnesī Kalupes zēni un meitenes uzvarēja novada sacensībās „Tautas bumbā”, pēc tam sekoja zēnu uzvara Latgales reģiona skolēnu sacensībās „Tautas bumba”, turpinājumā, 1.aprīlī notika novada skolēnu sacensības stafetēs „Drošie un veiklie”, arī tur pārliecinoša uzvara kalupiešiem, otrajā vietā atstājot Sventes vidusskolu un Biķernieku pamatskolu.

Visbeidzot 15.aprīlī Sventē ieradās labākās Latgales reģiona skolu komandas, lai noskaidrotu stiprāko skolu stafetēs „Drošie un veiklie” un uzreiz pateikšu, ka arī šoreiz Kalupes pamatskola, uzvarot 4 no 7 stafetēm izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Uz sacensībām Sventē ieradās 8 komandas – mājinieki Svente, Kalupes pamatskola, Kaunatas vidusskola, Kārsavas vidusskola, Preiļu 1.pamatskola, Ilūkstes 1.vidusskola, Rēzeknes 1.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola. Jau ar pirmajām stafetēm iezīmējās kalupiešu pārsvars, neliels klupiens sanāca tikai stafetē „Futbola dribls” – 6.vieta, visās pārējās stafetēs vieta pirmajā trijniekā un rezultātā pārliecinoši 1.vieta, otrie Kaunatas vidusskolas skolēni, trešie Preiļu 1.pamatskola. Gandarīts izskatījās arī uzvarētāju treneris Vitālijs Aļeksejevs, kurš gan apstāties nedomā, jautāts par turpmākajiem plāniem, atbildēja, ka lielas atpūtas nebūs, jo pēc nedēļas jau novada sacensības krosā, kurās būs iespēja pagarināt Kalupes pamatskolas uzvaru sēriju.

Patīkami sacensībās pārsteidza arī Allas Petrovskas trenētā Sventes komanda, startējot ar daudz jaunākiem bērniem (komanda pārsvarā sastāvēja no 2.un 3.klases skolēniem), starp 8 komandām tika izcīnīta 5.vieta, divās no stafetēm iegūta vieta pirmajā trijniekā, nopietns pieteikums uzvarai nākamajos gados.

Kaut arī sacensību laikā bija daudz emociju no bērnu un skolotāju puses un dažos gadījumos arī vēlme pastrīdēties, dot norādījumus tiesnešiem, sacensību noslēgumā visu skolu treneri atzīmēja labo organizāciju un tiesāšanas objektivitāti. Par to liels paldies sacensību vadītājiem Jānim Petrovskim un Anatolijam Kazakevičam, kā arī Sventes vidusskolas skolēniem, kuri piedalījās sacensību tiesāšanā.

Daugavpils novada sporta skolas direktors
Jānis Skrinda
e-pasts janis.skrinda@dnd.lv
tālrunis 28333913, 65471922

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *