Kalupes pamatskolas un Vaboles vidusskolas matemātikas skolotāji piedalās eTwinning Latvijā seminārā

Četru dienu garumā (no 31.03.2016. līdz 03.04.2016.) 35 dalībnieki – matemātikas skolotāji, no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Polijas, izmantoja unikālas interaktīvās mācīšanas metodes praktiski mācoties, pielietot un uzlabot projekta metodes interneta vidē eTwinning. Tas bija Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitātes “eTwinning” starptautiskais seminārs matemātikas skolotājiem. Īpaša uzmanība bija veltīta mācīšanām par jaunām IKT rīku izmantošanu matemātikā un izglītībā kopumā. Bija Izmantotas saņemtas darba gaitā prasmes un zināšanas strādājot darbnīcās (ieskaitot TwinSpace) un aktīvu darbu grupās. Šā semināra rezultāts būs eTwinning projekti ar starptautiskiem partneriem.

Semināra mērķi bija:
1) tikties ar kolēģiem no citām Eiropas valstīm, un atrast partnerus savam projektam;
2) uzzināt par iespējām eTwinning skolotājiem;
3) uzzināt par inovatīvām mācību metodēm;
4) uzzināt par noderīgiem IKT rīkiem un resursiem organizējot savu projektu;
5) sāks īstenot projekta plānu ar jūsu projekta partneriem.

Semināra rezultāts būs dažādi eTwinning projekti matemātikā, izstrādāti starp semināra partneriem.

Mūsu novadu pārstāvji bija matemātikas skolotājas no divām kaimiņu skolām – Kalupes pamatskolas skolotāja Tatjana Romanceviča un Vaboles vidusskolas skolotāja Ingrīda Litiņa.

Semināra laikā abas skolotājas atrada sev projekta partnerus un sāka plānot sava projekta darbu. Tatjana Romanceviča strādās ar matemātikas skolotājam Sigitu Gabrisiunieni (Panevėžio r. Naujamiesčio vidurinė mokykla, Panevėžio rajonas, Lietuva) un Petiu Andreevu (Privātskola “Mācību tehnoloģijas”, Sofia, Bulgārija). Viņas līdz 2016. gada beigām īstenos projektu ar nosaukumu “Математические Коорнаменты”.

Vaboles vidusskolas skolotāja Ingrīda Litiņa sadarbosies ar Indru Upīti-Dambīti (Siguldas Valsts ģimnāzija, Siguldas novads, Latvija) un Jelena Mirt (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Estonia) un līdz šī mācību gada beigām realizēs projektu 7.-8.klašu skolēniem Битва ” Кот в мешке”. Skolēniem būs iespēja paaugstināt patstāvīgā darba iemaņas matemātikā pašiem veidojot uzdevumus, risinot sadarbības partneru uzdevumus, saņemt balvas un vēlāk atrast draugus no sadarbības skolām sociālajos tīklos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *