Kalupes sākumskolēni dodas piedzīvojumos ar “Skolas somu”

Kalupes pamatskola šī gada 10.oktobrī uzsāka projekta “Skolas soma” aktivitātes, organizējot 1.- 4.klašu skolēnu ekskursiju uz Jēkabpili.

Vispirms devāmies uz Jēkabpils muzeju Krustpils pilī. Mūs sagaidīja atsaucīgās muzeja darbinieces, kas iepazīstināja gan ar pašu pili, gan tās vēsturi. Skolēniem bija arī iespēja apskatīt gleznu izstādi no izstāžu cikla “Radīts pie Daugavas”. Tomēr vislielāko sajūsmu izsauca pils pagrabu apmeklējums un stāsts par Brūno dāmu, ko daži esot pat saskatījuši tumšajās velvēs…

1.- 2.klašu skolēni piedalījās muzeja piedāvātajā izglītojošā programmā “Ziepju darbnīca”. Te skolēni ielūkojās ziepju tapšanas vēsturē, uzzināja interesantus faktus par mūsu senču ziepju vārīšanas un mazgāšanās tradīcijām. Katrs darbnīcas dalībnieks sev pagatavoja aromātiskas ziepes no dabīgām izejvielām.

Savukārt 3.- 4.klašu skolēni darbojās “Papīra ceļa” radošajā darbnīcā, kur uzzināja, ka papīrs ir aptuveni 1900 gadus sens izgudrojums, kas radies Ķīnā. Otrreizējās papīra izmantošanas laikā skolēniem bija iespēja izgatavot savu īpaša dizaina papīru.

Vakarpusē devāmies uz Baltā vilka trio koncertu “Meža dziesmas” Jēkabpils Tautas namā.

“Meža dziesmas” ir programma, kurā bērni tiek iesaistīti jau no ienākšanas koncertzālē vēl pirms koncerta sākuma – uz rokas tiek uzspiests “Baltā vilka trio” zīmogs, apliecinot piederību “Baltā vilka brālībai”, koncerta afišas ir zīmējumi, kurus bērni tiek aicināti izkrāsot koncerta norises gaitā, fiksējot noskaņu, kādu iztēlē saredz konkrētā priekšnesuma laikā. Mūziķi iesaista klausītājus dzejnieka Jāņa Baltvilka radītu mīklu minēšanā, kā arī vairākas dziesmas dzied kopā ar publiku.

Ekskursija bija interesanta, izglītojoša, pozitīvu emociju un iespaidu pārpilna, tāpēc sakām lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, pateicoties kuriem varējām doties šajā piedzīvojumā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *