Kalupes skolēni Aglonas maizes muzejā

Kas gan var būt vienkāršāks, parastāks un saprotamāks par maizi? Tā varētu domāt cilvēks, kurš neko nezina par maizes garo un sarežģīto ceļu līdz mūsu galdam. Taču ne Kalupes pamatskolas 1.-4. klašu skolēni!

Jaunākos skolas bērnus “Latvijas Skolas Soma” šoreiz aizveda uz Aglonas maizes muzeju, kur tika iepazīts maizes tapšanas process no paša sākuma līdz pat garšīgajam rezultātam. Muzeja saimniece teatralizētā uzvedumā izstāstīja maizes stāstu, to papildinot ar sakāmvārdiem, ticējumiem, pasakām un ieražām. Skolēni apskatīja muzejā savāktās daudzos ar labību un maizi saistītos senos un ne tik senos priekšmetus. Pirmklasnieki noteikti pirmo reizi iepazina tādus vārdus kā lize, abra un sprigulis. Noslēgumā bija iespēja nogaršot svaigi cepto maizi ar medu, ābolu plātsmaizi un smaržīgu zāļu tēju.

Izmantojot izdevību, skolēni apskatīja arī Aglonas baziliku un netālu esošo Kristus Karaļa kalnu ar daudzām koka skulptūrām, kuras ataino Bībeles stāstu. Interesants ekskursijas noslēgums bija neparastā Čertoka ezera jeb Velnezera apmeklējums.

Neskatoties uz diezgan vēso laiku, bija labs noskaņojums, jo šī beidzot atkal bija īsta, nevis virtuāla ekskursija! Paldies visiem tiem cilvēkiem, pateicoties kuriem varējām doties interesantajā piedzīvojumā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *