Kalupes skolēni atkal ceļā ar “Skolas Somu”

Pēdējā februāra nedēļā Kalupes pamatskolas sākumskolas skolēniem, pateicoties projektam “Skolas Soma”, bija iespēja doties interesantā piedzīvojumā uz Daugavpili.

Vispirms Daugavpils medicīnas koledžā gida pavadībā apmeklējām medicīnas vēstures ekspozīciju. Latgalē tā ir vienīgā ekspozīcija, kas plaši atspoguļo medicīnas vēstures tematiku. Izstāžu stendos, kurus bagātīgi papildina vēsturiskas fotogrāfijas, apkopoti skolas vēstures posmi, kas aptver laika periodu no 1939.gada līdz mūsdienām. Ekspozīcijas 2.daļā savākts, apkopots un sistematizēts 20.gs. 70. – 80. gadu medicīnas aprīkojums, dažādu medicīnas speciālistu darba piederumi, instrumenti, specializētais aprīkojums un diagnostikas iekārtas, dažāda veida mēģenes, kā arī higiēnas, farmakoloģijas priekšmeti un aptiekas trauku komplekti. Te var apskatīt medmāsu apģērbu, ir iespēja redzēt, kādos skapjos procedūru istabā tika uzglabāti medicīnas piederumi, ar kādiem instrumentiem strādāja dažādi speciālisti.

Vēlāk devāmies uz Daugavpils teātra deju izrādi bērniem “Čipolīno”. Vairākiem bērniem tas bija pirmais īsta teātra apmeklējums. Aizraujošā pasaka par bezbailīgā un jautrā sīpoliņa Čipolīno piedzīvojumiem ar Ķirbīti, valdnieku Citronu, bruņinieku Tomātu, grāfienēm Ķirsītēm un daudziem, daudziem citiem šoreiz tika izstāstīta plastikas valodā. Stāsts par īstu draudzību, spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, un par taisnības uzvaru pār ļauno neatstāja vienaldzīgus ne mazos pirmklasniekus, ne lielākos bērnus. Īpaši interesants tas bija tāpēc, ka izstāstīts mūsdienīgā dejas valodā.

Izmantojot izdevību, apmeklējām arī Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centru, kur izmēģinājām gan dažādas interaktīvas spēles – futbolu, gaisa hokeju, gan pārbaudījām savas zināšanas par Latvijas ģeogrāfiju, literatūru un citām tēmām kinētiskā viktorīnu kolekcijā, gan virtuālajā realitātē 3D brillēs skatījām video par kultūrvēstures objektiem, gan arī minot statīvā iestiprināta divriteņa pedāļus, ekrānā vērojām Austrumlietuvas un Dienvidlatvijas populārākos tūrisma objektus.

Ekskursija bija interesanta, izglītojoša, pozitīvu emociju un iespaidu pārpilna, tāpēc sakām paldies visiem tiem cilvēkiem, pateicoties kuriem varējām doties šajā piedzīvojumā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *