Kalupes skolēni Tērvetē

2021. gada 24. septembrī 5.-9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Tērveti izbaudīt Latvijas skaisto dabu un apskatīt dažus kultūrvēsturiskā mantojuma objektus. Lai ekskursija būtu interesanta, pa ceļam skolēniem tika piedāvāts neliels ieskats par Tērvetes ievērojamākajām vietām. Skolēni uzmanīgi klausījās informāciju un vēlāk piedalījās viktorīnā ar saldajām balvām.

Tērvetē ekskursija sākās ar koka pils rekonstrukcijas apmeklēšanu. Ģides stāstījums atgrieza skolēnus vēsturē līdz pat 12.gs. Pilī mēs apskatījām senās rotas, zobenus un vairogus, apģērbu, traukus. Skolēni bija pārsteigti, cik smags bija tā laika bruņojums, daži zēni pielaikoja riņķīšu bruņas.

Tālāk devāmies uz rakstnieces Annas Brigaderes muzeju “Sprīdīši”. Muzejā ir saglabājušas trīs rakstnieces istabas tā laika izskatā – ar koka mēbelēm, svecēm, gleznām. “Sprīdīši” bija nozīmīga rakstnieces darba un atpūtas vieta, viņas mājas. Muzejā mēs iepazināmies ar Annas Brigaderes dzīves gājumu un daiļradi, aplūkojām rakstnieces bildes.

Īpaši patīkama bija pastaiga LVM dabas parkā. Parka teritorijā mēs uzreiz sajutām Annas Brigaderes literāro devumu. Vienu no parka daļām dēvē par Sprīdīša zemi, kur var sastapt koka skulptūrās atveidotus pasaku un lugu varoņus. Tērvetes dabas parks ir milzīgs, šobrīd aptver vairāk nekā 1200 ha lielu platību un ir sadalīts vairākās tematiskās daļās. Mēs izvēlējamies pastaigāties Rūķīšu mežā. Izstaigājām Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskajām sētām, uzkāpām dižajā koka skatu tornī. Skolēniem bija parka teritorijas kartes, kas palīdzēja noteikt mūsu atrašanas vietu un izvēlēties īsāku ceļu, sekmēja orientēšanās prasmju attīstīšanu.

Braucot atpakaļ mājās, skolēni aplūkoja kopīgās bildes un dalījās ar iespaidiem par kopā pavadīto laiku. Uz tikšanos, Tērvete!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *