Kalupieši Lietuvā

Vasara ir atpūtas, piedzīvojumu un skaistu ceļojumu laiks. Tieši tā vasaras brīvdienas sākās Kalupes pamatskolas 5.un 8.klases skolēniem, kuri devās sen plānotajā un ilgi gaidītajā divu dienu ekskursijā uz Lietuvu.

Ceļā gids Valērijs interesantā stāstījumā uzbūra krāšņas leģendas un patiesus stāstus par Lietuvas pilsētām, pilīm un ezeriem. Pirmajā pieturvietā Kretingā bērni apmeklēja vienu no Palangas kā kūrortpilsētas dibinātāja grāfa Tiškeviča pilīm, kur muzejā varēja apskatīt  seno lietu un darbarīku ekspozīciju, kā arī vienu no senākajiem ziemas dārziem Baltijā ar neskaitāmiem eksotiskajiem augiem. Pastaigājoties pils parkā, kur rekonstruēta sena kulta vieta ar saules pulksteni, varēja redzēt, kur lietuviešu senči veica astronomiskos novērojumus.

Palangas iepazīšana sākās ar  Dzintara muzeju. Bērniem ļoti saistoša likās ne vien milzīgās dzintara un dzintara izstrādājumu kolekcijas apskate, bet arī muzejā izveidotā interaktīvā izglītojošā ekspozīcija ar milzu lupām, kas ļauj kārtīgi izpētīt dzintara gabalos uz mūžiem iesprostotos kukainīšus.

Neaizmirstamus iespaidus bērni guva pie jūras uz mola. Likās, ka varenā dabas stihija pamatīgās metāla un koka konstrukcijas ar lielajiem viļņiem ieskalos vējainajā jūrā, bet gids visus nomierināja, ka vietējo izpratnē tas tāds spirgts vējiņš vien esot. Vakarā bērni varēja apskatīt Jona Basanaviča gājēju ielu, kurā izvietotas neskaitāmas suvenīru, saldumu tirgotavas un dažādas atrakcijas.

Otrajā dienā ekskursija turpinājās ostas pilsētā Klaipēdā. Neparasts bija brauciens ar prāmi uz Kuršu kāpu. Varēja vērot lielos okeāna kuģus un mūsdienīgus buriniekus, apmeklēt ekspozīciju, veltītu zvejnieku dzīvei senos laikos. Emocionāls notikums bija aizraujošā delfīnu šova apmeklējums, kā arī viesošanās atraktīvajā dinozauru parkā.

Skaistais divu dienu ceļojums mūsu bērniem ilgi paliks atmiņā gan ar krāšņajiem dabas un pilsētvides skatiem, gan ar iespēju skolēniem labāk iepazīt vienam otru un interesanti kopā pavadīt laiku.

Liels paldies 8.klases audzinātājai Tatjanai Romancevičai par ideju un ekskursijas organizēšanu, 5.klases audzinātājai Ritai Koržeņevskai par savas audzināmās klases iesaistīšanu šajā braucienā. Paldies skolotājai Tatjanai un Ritai par uzņēmību, veltot savu laiku un finansiālos līdzekļus, radot iespēju audzināmajiem skolēniem paplašināt redzesloku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *