Kalupiešu „Skolas Somā” Rēzeknes vērtības

Projekta „Skolas Soma” ietvaros Kalupes pamatskolas 5.-9. klašu skolēni devās ekskursijā uz Rēzekni. Pirmais apskates objekts bija Rēzeknes Zaļā sinagoga, kur ģida aizrautīgā stāstījumā skolēni iepazina Rēzeknes kultūrvēstures pieminekli – 19. gadsimta vidū būvētās sinagogas atjaunotni. Sarunas gaitā skolēni iepazina Rēzeknes ebreju sakrālo tradīciju vēsturi, sinagogas dzīves jaunāko posmu, kā arī ar ģida Voldemāra Ivdra palīdzību tika kliedēti vairāki mīti un stereotipus.

Tad skolēnus gaidīja saturīga un ar informāciju bagāta ekskursija pa Rēzeknes pilsētu – pilsētu Latgales sirdī. Rēzekne tiek dēvēta par septiņu pakalnu pilsētu, un tā atrodas starptautisku ceļu krustpunktā. Apskates objekti bija Rēzeknes pilskalns un pilsdrupas, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “ZEIMUĻS” un Piemineklis “Vienoti Latvijai”.

Skolēni uzzināja, ka pilsdrupas ir senākais vēstures piemineklis. No 9. līdz 12.gs. uz pakalna upes krastā atradās seno latgaļu koka pils un apmetne.

Uzkāpjot slīpā arhitektūras veidojuma skatu laukumā, skolēniem ģide pastāstīja, ka “ZEIMUĻA” ēkai ir viens no lielākajiem zaļajiem jumtiem Baltijas valstīs. Vizuāli ēkas torņi atgādina divus zīmuļus, kas rotāti ar latvju rakstu zīmēm. “Zeimulī” notiek interešu un neformālās izglītības nodarbības bērniem un jauniešiem.

Piemineklis “Vienoti Latvijai” ir Latgales atbrīvošanas piemineklis, tautā saukts “Latgales Māra”, ir Rēzeknes simbols. Tas veltīts Latvijas brīvības cīņu dalībniekiem un ataino ideju par tautas centieniem veidot un nosargāt savu Latviju.

Pēdējais pieturas punkts bija Latgales vēstniecība “GORS” , kas ir viena no labākajām koncertzālēm akustiskajiem koncertiem visā Baltijā. Skolēniem bija iespēja apmeklēt Pop-ielas koncertu “Generation Z”. Tas ir konkurss-pasākums, kas dod iespēju jauniešiem patstāvīgi radoši izpausties uz skatuves! Par “Generation Z” jeb Z paaudzi tiek dēvēti jaunieši vecumā līdz 19 gadiem, kuri ir uzauguši digitālajā vidē un ir nepārtrauktā pieslēgumā. Mūzika ir viena no būtiskākajām viņu dzīves sastāvdaļām sevis apliecināšanai. 10 jauniešu grupas demonstrēja spilgtus, krāsainus, interesantus un radošus priekšnesumus. Vērojot koncertu, skolēni varēja mācīties uzstāšanās mākslu, popklipu veidošanas kompozīciju, padomāt, cik svarīga ir saliedētība un atbildība, veicot kopīgu darbu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *