Karjeras attīstības atbalsta pasākums” Iepazīstam profesijas” Daugavpils novada skolās

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Daugavpils novada Lāču pamatskolas, Naujenes pamatskolas, Biķernieku pamatskolas, Sventes vidusskola, Vaboles vidusskolas, Laucesas pamatskolas un Špoģu vidusskolas skolēni laika posmā no 25. aprīļa līdz 10. maijam piedalījās pasākumā ”Iepazīstam profesijas”.

Nodarbības sasniedzamais mērķis: iegūt zināšanas par svarīgākajām specializācijām mašīnbūves un metālapstrādes nozarēs, uzzināt, kādas prasmes nepieciešamas, lai spētu izmantot mūsdienīgas tehnoloģijas, un kur var apgūt attiecīgās profesijas.

Skolēni dažādās vecumposma grupās iepazinās ar atšķirīgu informāciju:

1.-5. klases skolēni iepazinās ar mašīnbūves speciālista un metinātāja profesijām, uzzināja, kādi ir galvenie darba pienākumi, darba vide un laiks, ko šobrīd darīt izglītojamajam, kuru interesē šī profesija

6.-9. klases skolēni iepazinās ar mašīnbūves speciālista, metinātāja, metālapstrādātāja un elektrotehnikas speciālista profesijām, uzzināja, kādi ir galvenie darba pienākumi, darba vide un laiks, kādi ir darba instrumenti un darba diena, kādas rakstura īpašības nepieciešamas šo profesiju pārstāvjiem

10.-12. klases skolēni iepazinās ar mašīnbūves speciālista, metinātāja, metālapstrādātāja, elektrotehnikas speciālista, siltumtehnikas speciālista, mehatroniķa, metālapstrādes darbgaldu operatora profesijām, uzzināja, kādi ir galvenie darba pienākumi, darba vide, profesiju plusi un mīnusi, kādas prasmes, zināšanas un izglītība ir nepieciešama, kur var strādāt, pieprasījums pēc šīs profesijas un atalgojums.

Paldies platformas „TehnoBuss” pārstāvjiem- instruktoriem par lielisko iespēju atraktīvā veidā iepazīstināt mūsu bērnus un jauniešus ar tehniskām zinātnēm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *