Karjeras attīstības atbalsta pasākums ”Uzzini, iepazīsti, izvēlies”

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 8. februārī Daugavpils novada 9. klašu skolēni piedalījās pasākumā ”Uzzini, iepazīsti, izvēlies”.

Pasākuma mērķis bija: tikties ar mācību iestāžu pārstāvjiem, Daugavpils biznesa inkubatora pārstāvjiem, veterinārārsti, kura iepazīstinās ar savu darba pieredzi.

9. klases skolēni šogad atrodas savās pirmajās krustcelēs, kad jāizvērtē savus dotumus, prasmes, vēlmes un mērķus, informāciju par dažādām mācību iestādēm, lai pieņemtu lēmumu, kur mācīties pēc 9. klases beigšanas.

Pasākumā bija tikšanās ar profesijas pārstāvi, kuras laikā veterinārārste Antra Demidenko iepazīstinās ar galvenajiem sava darba pienākumiem, darba vidi un darba laiku, darba instrumentiem. Izstāstīja par savas profesijas plusiem un mīnusiem, nepieciešamajam rakstura īpašībām, prasmēm, iemaņām un nepieciešamo izglītību.

Vidējās izglītības iespēju apgūšanā ar savu pieredzi dalījās novada vidusskolas: Sventes, Špoģu, Vaboles, Zemgales, Salienas.

Tikšanās ar Daugavpils biznesa inkubatora pārstāvjiem, kuri iepazīstināja ar uzņēmējdarbības iespējam un atbalstu uzņēmējiem.

Ar savu mācību iestāžu piedāvājumu iepazīstināja Daugavpils tirdzniecības profesionālā vidusskola, Rīgas tehniska universitāte Daugavpils filiāle, kurās var turpināt izglītību pēc pamatskolas un vidusskolas absolvēšanas.

Kopā pavadītais laiks pagāja dinamiski, uzzinot, vērtējot, analizējot, salīdzinot. Skolēniem priekšā ir jauns dzīves posms, kur izvēle ir jāizdara pašiem, jo mēs varam tikai ieteikt, kā rīkoties. Lai pasākumā gūtā pieredze ir mazs pluss izvēles priekšā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *