Karjeras attīstības atbalsta pasākums ”Vāru, vāru putriņu” Špoģu vidusskolā

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 7.- 9. klašu skolēni piedalījās pasākumā ”Vāru, vāru putriņu”. Pasākumi notika attiecīgi 8., 10. un 11. maijā.

Pasākuma mērķis bija iepazīties ar pavāra profesiju un praktiski izmēģināt sevi pavāra profesijā.

Divu stundu garā nodarbība bija sadalīta divās daļās: teorētiskā un praktiskā daļa.

Nodarbības vadīja Ināra Liepiņa, pavāre no Preiļiem. Nodarbības teorētiskajā daļā skolēni iepazinās ar pavāra profesijas standartu, pavāra darba vidi un darba laiku, darba vietu un atalgojumu, profesijas plusiem un mīnusiem, uzzināja skolas, kurās var apgūt pavāra profesiju, kā arī kādas prasmes, iemaņas, rakstura īpašības nepieciešamas pavāram un kādi mācību priekšmeti ir jāmācās, apgūstot pavāra profesiju.

Nodarbības praktiskajā daļā notika pavāra formas pielaikošana, skolēni uzzināja jaunākās tendences ēdienu pagatavošanā, pašceptas maizes un ķiploku-citronu sviesta pasniegšanas kultūru, piedalījās veselīgas uzkodas – kvinojas salātu ar svaigiem dārzeņiem pagatavošanā, porcionēšanā un pasniegšanā, upeņu musa dekorēšanā, bezē karamelizācijā, karstās šokolādes emulsijas gatavošanā sifonā, saldās zemeņu zupas pagatavošanā blenderī un pasniegšanā ar saldējumu, apelsīnu-dzērveņu bezalkoholiskā kokteiļa pagatavošanā šeikerī un porcionēšanā, dabīgās kafijas pagatavošanā mokkas kanniņā. Notika visu minēto ēdienu degustācija. Nodarbības noslēgumā skolēni veica arī ēdiena kalkulāciju- pašizmaksas un pārdošanas cenas aprēķināšanu.

Nodarbības laikā skolēni uzzināja arī par daudzām citām ar ēdiena gatavošanu un pasniegšanu saistītām profesijām, proti radniecīgām profesijām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *