Karjeras nedēļa Lāču pamatskolā

Acis darba izbijās,
Rokas darba nebijās,
Rokas darba nebijās,
Zinajās padarot.

Lai veicinātu izpratni par tālākās izglītības iespējām, karjeras izvēli un darba tirgu, katru gadu Latvijā notiek Karjeras nedēļa. Šogad tā notika no 8. līdz 12. oktobrim un mūsu Lāču pamatskola aktīvi piedalījās tajā Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālas izglītības iestādēs” ietvaros. Sākumskolas skolēni audzināšanas stundās iepazīstinājās ar profesijas daudzveidību, diskutēja par vecāku profesijām, kā arī sapņoja par savu karjeru. Savas domas, sapņus bērni mēģināja attēlot vizuāli. Kā rezultāts – Karjeras nedēļas nogalē tika organizēta 1.-4. kl. skolēnu radošo darbu izstāde “Mana nākotnes profesija”.

5. klašu skolēni devas uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos klūgu pinēja meistarklasē. Meistarklašu laikā bērni uzzināja interesantu informāciju par senajiem amatiem, vēroja, kā darbojas amata meistars, kādi instrumenti un aprīkojums ir nepieciešami. Skolēni arī uzzināja, kā un kur mūsdienās var apgūt šo amatu.

6. klašu skolēni apmeklēja uzņēmumu “Dautkom”. Mācību ekskursijas laikā skolēni iepazīstinājās ar uzņēmuma darbību, guva priekšstatu par filmēšanas procesu studijā. It īpaši interesanti bija uzzināt kāda izglītība ir nepieciešama, lai strādātu šajā nozarē.

Karjeras nedēļas noslēgumā mēs, 7.-9. klases skolēni, devas uz uzņēmumu “Daugavpils ūdens”. Tas ir ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmums, kurš sniedz pakalpojumus Daugavpils pilsētas teritorijā un tuvākajos Daugavpils novados. Ekskursijas laikā mēs uzzinājām, kādu profesiju pārstāvji nepieciešami uzņēmumā, kāda izglītība nepieciešama dažādās profesijās strādājošajiem speciālistiem. Mēs ieraudzījām kā pārbauda ūdens kvalitāti laboratorijā un pat paši pamēģinājām strādāt ar laboratorijas aprīkojumu. Mūsu puišiem it īpaši iepatīkas skaitītāju verificēšanas darbnīca. Ekskursijas beigās mēs apmeklējām arī ūdensgūtni “Vingri”, kas atrodas Forštates mikrorajonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *