Karjeras nedēļa Lāču pamatskolā

Visā Latvijā no 14. līdz 18. oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā bija nākotnes profesijas. Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, karjeras nedēļa šogad tika aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Arī mūsu skolas audzēkņi aktīvi piedalījās Karjeras nedēļas pasākumos. Nodarbība “Autotransportlīdzekļu konstrukciju darbnīca” deva iespēju 8. un 9. kl. skolēniem iepazīties ar profesijā “Autotransporta inženieris” nepieciešamajām iemaņām un zināšanām. Katrs dalībnieks varēja veikt krāsas slāņu biezumu mērījumu, noteikt ūdens procentuālo daudzumu bremžu šķidrumā, izmērīt protektora dziļumu un veikt spiediena mērījumu automobiļa riepās.

Kopā ar savu audzinātāju Jeļenu Ovčiņņikovu 2. klases skolēni devas aizraujošā ceļojumā uz uzņēmumu „Dautkom”, kur uzzināja par uzņēmuma darbību un guva priekšstatu par filmēšanas procesu studijā. Bērni ar interesi klausīja stāstījumu par to, kādu profesiju pārstāvji nepieciešami uzņēmumā, kāda izglītība nepieciešama dažādās profesijās strādājošajiem speciālistiem.

Karjeras nedēļas noslēgumā sākumskolas audzēkņiem tika piedāvāta iespējas piedalīties pasākumā “Izdomā nākotnes profesiju!”. Astoņas radošās grupas strādāja pie ļoti nopietna un sarežģīta uzdevuma. Katrai komandai bija jāizdomā kādu nākotnes profesiju, jāapraksta darba pienākumus un darba vidi, jāuzzīmē darba apģērbu un darbarīkus. Visas komandas veiksmīgi tika galā ar uzdevumu, nodemonstrējot savu fantāziju. Varbūt kādreiz kāds no mūsu audzēkņiem kļūs par „Virtuālo ārstu”, „Robotizēto policistu”, „Laiku apstākļu mainītāju” vai „Dzīvnieku un kukaiņu apģērba dizaineru”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *