Karjeras nedēļa Lāču pamatskolā

Laiks skrien vēja spārniem… Mūsu mīļie, jauki zēni un meitenes, kuri tikai nesen pabeidza 4.klasi, jau uzdod jautājumi “Kur iet mācīties tālāk?” Un, ja aiz loga ir tikai oktobris, pavisam drīz 9.klašu skolēniem noskanēs Pēdējais zvans. Lai palīdzētu viņiem izvēlēties savu dzīves ceļu, Lāču pamatskolā katru gadu oktobrī notiek Karjeras nedēļa.

18.oktobrī vizuālās mākslas pulciņa “Ar bērna acīm” audzēkņi Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja Koka izstrādājumu dizaina nodaļas radošo darbnīcu PIKC “DDMV Saules skola”. Kopā ar mūsu gidiem, divām jaukām Saules skolas studentēm, mēs iepazināmies ar skolas vēsturi, apskatījām ērtas un modernas skolas telpas, uzzinājām par sešām vidusskolas fakultātēm, kuras arī apmeklējām. Ar savam acīm redzējām, ka top darbi zīdspiedes tehnikā, pamēģinājām arī iegravēt kokā savus vārdus. It īpaši meitenēm iepatīkas lieliskā, ar mākslas grāmatām bagāta bibliotēka. Viņas ar prieku uzzināja, ka apmeklēt šo bibliotēku var jebkurš, ne tikai Saules skolas studenti! Mācību ekskursijas noslēgumā manas audzēknes veiksmīgi atbildējas uz jautājumiem par skolas vēsturi, mācību procesu un saņēma balvas!

19.oktobrī 8.-9.klašu skolēni kopā ar klases audzinātāju Nadeždu PONLEITNERU apmeklēja pasākumu“ Profesiju virpulī!” Daugavpils Tehnikumā. Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, iepazīt ne tikai teorētiski, bet arī praktiski dažādas profesijas: datorsistēmu tehniķa profesiju, klientu apkalpošanas speciālista profesiju, friziera profesiju, tērpu stila speciālista profesiju, elektrotehniķa profesiju un transporta pārvadājumu komercdarbinieka profesiju. Meitenes īpašu uzmanību pievērsa friziera profesijai, pina bizes un uzdeva jautājumus par mācību iespējām. Puiši ar lielu prieku izmatoja iespēju izjaukt un no jauna salikt datorus. Divi skolēni jau iepriekš plānoja pēc 9.klases iet mācīties Daugavpils Tehnikumā un tāpēc mērķtiecīgi uzdeva jautājumus par iestāšanas iespējam, eksāmeniem, stipendiju, viesnīcu utt.

Lai mūsu bērni kļūtu par laimīgiem pieaugušiem, ir ļoti svarīgi jau tagad atbalstīt viņus, iepazīstināt ar daudzveidīgu profesijas pasauli un palīdzēt uzzināt sevi, savas spējas, vēlmes.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *