Karjeras nedēļa Špoģu un Sventes vidusskolās

No 26. oktobra līdz 30. oktobrim Latvijas skolās norisinājās Karjeras nedēļa, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Šī gada Karjeras nedēļas sauklis “Klau! Sadzirdi savas iespējas!” rosināja jauniešus ieklausīties karjeras lēmuma pieņemšanas palīgos: karjeras konsultantos, skolotājos, vecākos, uzņēmējos u.c.

10.-12. klašu skolēni tika aicināti piedalīties VIAA organizētā jauniešu diskusijā “Uzklausi, padomā un izlem pats!”. Tajā piedalījās dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, diskusiju vadīja Magnuss Eriņš. To var atkārtoti noskatīties Facebook kontā “Tavai Karjerai”. Jauniešiem bija iespēja uzdod interesējošus jautājumus un iegūt uz tiem atbildes. Diskusijas laikā dalībnieki pārrunāja, kas palīdz un kas traucē pieņemt karjeras lēmumus, dalījās pieredzē ar saviem pārdzīvojumiem.

Tāpat VIAA organizēja diskusiju vecākiem, skolotājiem un karjeras konsultantiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Šajā diskusijā piedalījās Baiba Sipeniece – Gavare, organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts – psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, diskusiju vadīja Edijs Bošs. Diskusijā tika pārrunāti vairāki dzīves scenāriji skolēniem, kuru vecāki ieņem kādu noteiktu pozīciju sava bērna karjeras lēmumu pieņemšanā. Diskusijas dalībnieki nonāca līdz secinājumam, ka vecākiem ir jāsniedz atbalsts, bet gala karjeras lēmumu tomēr ir jāpieņem pašiem bērniem patstāvīgi. Diskusiju var noskatīties VIAA Facebook kontā “Tavai karjerai”.

Juris Rubenis ir teicis “Vienīgais, ko mēs pa īstam varam iedot otram, ir mūsu dzīves pieredze”. Tāpēc Špoģu un Sventes vidusskolu 8.-9. klašu skolēni piedalījās pasākumā “Pajautā!”, kura ietvaros saņēma uzdevumu uzzināt, kā viņu klases audzinātāji un priekšmetu skolotāji pieņēma savus karjeras lēmumus, bet 5.-7. klašu skolēni piedalījās pasākumā “Karjera skolā un mājās”, kura uzdevums bija veikt interviju ar 3 dažādu profesiju pārstāvjiem vecāku, paziņu un skolotāju vidū. Pieredzes stāsti, ko uzklausīja skolēni, ļāva apdomāt savas iespējas un apkārt esošos cilvēkresursus – karjeras palīgus. Kādam no intervētajiem profesionāļiem lēmumu pieņemt palīdzēja ģimenes loceklis, citam – skolotājs, bet vēl citam pilnīgi neviens. Katram ir savs unikālais stāsts, kuru, skolēni uzklausot, varēja pielīdzināt sev.

Skolu 1.-4. klašu skolēni veidoja radošo darbu izstādi “Profesijas man apkārt!”. Tāpat skolēni caur praktiskām nodarbībām iepazinās ar dažādām profesijām un to specifiku. Sadarbībā ar Daugavpils Būvniecības tehnikumu 1.-3. klašu skolēni iepazinās ar būvnieka profesiju pasākumā “Iepazīsti profesiju!”. Tā ietvaros skolēni skatījās multfilmu “Trīs sivēntiņi”, izpildīja dažādus interaktīvus uzdevumus un pēc tam zīmēja zīmējumus konkursam – “Kādu māju būvētu tu?”.

Tāpat sadarbības partneris piedāvāja pasākumu 4.-6. klasēm “DBT profesiju parāde”, kura laikā skolēni saņēma uzdevumu spēles veidā iepazīt profesijas, kuras var apgūt Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Šai klašu grupai bija iespēja piedalīties foto konkursā, kura galvenais uzdevums bija uzņem klases foto, kas attēlo vienu no šīm profesijām.

7.-12. klašu grupai tika piedāvāta viktorīna “Liec aiz auss!”, kurā skolēni pēc video noskatīšanās pārbaudīja savas zināšanas par Daugavpils Būvniecības tehnikumu. Tāpat bija dota iespēja piedalīties konkursā, kura ietvaros skolēni varēja piedāvāt savu variantu Daugavpils Būvniecības tehnikuma 55 gadu jubilejas sauklim vai logo.

Karjeras nedēļa ir laiks, kad mudināt jauniešus ieklausīties sevī, apkārtējos, iespēja meklēt atbildes uz jautājumiem par nākotni. Tas ir laiks atklājumiem un jaunām idejām. Tāpat tas ir laiks skolotājiem, vecākiem, karjeras konsultantiem, uzņēmējiem atbalstīt un iedvesmot. Lai Karjeras nedēļā sadzirdētais un redzētais rosina un motivē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *