Karjeras nedēļa Špoģu vidusskolā

Karjeras nedēļu šogad no 14. – 18. oktobrim aizvadījām ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē. Nākotnes profesijas nemitīgi mainās un daudzas nākotnē nepieciešamas specialitātes šodien prognozēt nemaz nav iespējams. Tāpēc jau no mazotnes mērķtiecīgi jādomā par to, kā attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Arī mūsu skola piedāvāja dažādas aktivitātes Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuros bērni un jaunieši varēja ielūkoties dažādu profesiju specifikā.

1.- 4. klašu skolēni piedalījās radošajā darbnīcā „Neparastā dārzeņu pasaule”, kurā kā neparasti un ātri sagriezt dārzeņus un augļus rādīja Aļona Gribuste. Nodarbības laikā tapa palmas, ezīši, zirneklīši, taurenīši u.t.t. Ar apgūtajām prasmēm skolēni varēs iepriecināt savus vecākus vai ciemiņus.

8.- 12. klašu skolēni tikās ar Daugavpils teātra aktrisi Kristīni Veinšteinu. Mēs lepojamies, ka Kristīne savā karjeras sākumā ir bijusi arī mūsu kolēģe un latviešu valodas skolotāja. Jaunieši interesantā un atraktīvā veidā tika iepazīstināti ar dzīvi teātrī, ar profesijām teātrī, kā arī Kristīne ar dažādiem vingrinājumiem ieteica, kā pārvarēt uztraukumu pirms kontroldarbiem, eksāmēniem, uzstāšanās publikas priekšā.

Dažas karjeras nedēļas aktivitātes norisināsies nedaudz vēlāk. 5.-7. klasēm iecerēts, ka ar tehnikas pasauli iepazīstinās Modris Blūmentāls, Gunta Some stāstīs par biškopja profesiju un ļaus izgaršot gardos un veselīgos bišu produktus.

Savukārt www.dziveigatavs.lv mācību stundas/ vieslekcijas ieplānotas 10. un 11. klasei matemātikā, 6.klasei dabaszinībās un 9.klasei sociālajās zinībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *