Karjeras nedēļa visā Latvijā

No 8. līdz 12. oktobrim 47 Latvijas pilsētās un novados notika Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši varēja piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Pirmo gadu Karjeras nedēļa bija viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma bija karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicināja devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”, aicinot skolēnus karjeras plānošanu sākt ar sevis un savu iespēju iepazīšanu, prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadot savu tālākās izglītības un profesijas izvēli.

Karjeras nedēļas noslēguma dienā, 12. oktobrī, notika VIAA gadskārtējā nacionālajā konference, kurā tiekas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu pedagogi karjeras konsultanti, Eiropas Savienības fondu karjeras atbalsta projekta koordinatori un Karjeras nedēļas koordinatori. Viņi diskutēja par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, kā arī uzklausīja jauniešu viedokli par KAA pakalpojumiem viņu skolās un pašvaldībās.

Daugavpils novada skolas arī izmantoja Karjeras nedēļas iespējas un Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālas izglītības iestādēs” ietvaros piedalījās dažādās mācību ekskursijās, apmeklēja interesantas nodarbības. Karjeras nedēļas ietvaros audzināšanas stundās audzinātāji vairāk runāja ar audzēkņiem par karjeras iespējām, mērķu sasniegšanu, sapņoja par nākotnes profesiju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *