Karjeras nodarbība Randenes skolēniem

22. februārī Randenes pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem bija īpaša nodarbība, kuru vadīja Valdis Grebežs. Viņš viesojas mūsu skolā ne pirmo reizi, taču šoreiz viņam bija sevišķa misija. Viņš vadīja karjeras nodarbību “Iepazīsti, izmēģini” skolēniem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Tās laikā amatnieks-IK iepazīstināja ar sevi un savu nodarbošanos, pastāstīja, kas nepieciešams cilvēkam, lai nodarbotos ar šo seno arodu. Proti, ne tikai zināšanas konkrētos mācību priekšmetos, bet arī milzīga pacietība. V. Grebežs dalījās pieredzē par privāta uzņēmuma organizēšanu un vadīšanu. Par to, ka, sajūtot pirmās grūtības, bet tās noteikti būs, nenolaist rokas, bet ticēt saviem mērķiem un darbam. Par to, ka mūsdienās vajag izmantot pēc iespējas modernākus sevis reklamēšanas instrumentus, nebaidoties prasīt adekvātu samaksu par savu darbu.

Otrajā daļā sekoja praktiska nodarbība. V. Grebežs parādīja skolēniem, kā no maza māla pikucīša izgatavot svilpaunieku, bet pēc tam ar mālu ļāva darboties skolas audzēkņiem. Kā pēc nodarbības atzina 7. klases skolēns Aleksejs Selickis, tad šī praktiskā darbošanās bija pats interesantākais. “Mums tika dota iespēja izmēģināt savas iemaņas amatniecības jomā, izveidojot dzīvē pirmo svilpaunieku,” rezumē Aleksejs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *