Kas jauns Daugavpils M. Rotko mākslas centrā?

Mācību ekskursija ir labs veids, kā neikdienišķos apstākļos dažādot mācību procesu un iegūt jaunas zināšanas. Izmantojot projekta “Latvijas skolas soma” kultūras pasākumu piedāvājumus, 6. jūnijā Zemgales vidusskolas 3.,5. un 7.klases izglītojamie devās ekskursijā uz M.Rotko mākslas centru Daugavpilī. Ekskursija sākās ar interesantu radošo darbnīcu, kurā izglītojamie uzzināja un izmēģināja augstspieduma grafikas tehniku, pilnveidojot savas zināšanas un prasmes vizuālajā mākslā. Savus mākslas darbus skolēni paņēma mājās kā suvenīru piemiņai.

Mākslas centrā skolēni uzzināja ko jaunu par Marka Rotko bērnību Daugavpilī, viņa ģimenes locekļiem. Gleznu ekspozīcijā guva jaunus iespaidus, attīstot savu māksliniecisko fantāziju. Apskatīja Marka Rotko oriģināldarbus un reprodukcijas.

Izglītojamie apskatīja angļu abstrakcionisma mākslinieces ekspozīciju: “Es redzu kā krāsu: Džilianas Eiresas glezniecība”. Izstāde iespaidoja ar spilgtajiem lielformāta audekliem, kas eksplodē krāsu dažādību. Vēl bērni uzzināja, ka Daugavpilī jau astoto reizi notika simpozijs. Viņi apskatīja simpozija radošo darbu izstādi, kur uzzināja par 21.gs. atšķirīgo grafikas mākslu. Skaistus Latvijas dabas motīvus bērni saskatīja Maijas Bērziņas gleznu izstādē “Man patīk”. Skolēnus iespaidoja Marta Radiča izstāde “Karaliste”. Zēnus spēcīgi ietekmēja ne tikai cietokšņu maketi, bet arī izveidotie laika apstākļu elementi. Ārā skolēni apmeklēja cietokšņa vides objektus, vaļņus un vārtus.

Iegūtās zināšanas skolēni varēs pielietot vizuālās mākslas, Latvijas un pasaules vēstures mācību stundās. Skolēnu atsauksmes par ekskursiju bija ļoti pozitīvas. Viņi minēja, ka gids aizraujoši un interesanti stāstīja par M.Rotko un viņa darbiem. Patika abstrakcionisma gleznās saskatīt priekšmetus, tēlus vai dzīvas būtnes. Ekskursija un radošā darbnīca bija izzinošas un sagādāja daudz pozitīvu emociju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *