“Kino visiem un visur Latvijā” aktivitātes Špoģu vidusskolā

Špoģu vidusskolas 1.-12. klašu skolēniem no decembra līdz maija beigām ir iespēja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros izmantot Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” programmā iekļauto filmu demonstrēšanu mācību stundās.

Programmā piedāvātās filmas ir iespēja izmantotas mācību un audzināšanas stundās, lai pilnveidotu mācību procesu, veidotu interesi un izpratni par dažādiem tematiem, paplašinātu skolēnu redzesloku par kino žanriem, vēsturiski nozīmīgām personām, notikumiem un kino nozares profesijām.

Bērniem un jauniešiem programmā ir pieejamas filmas par Latvijā vēsturiski nozīmīgām personām un notikumiem (“Maestro”, “Oļegs”, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, “Baltu ciltis”, “Ručs un Norie”, “Homo Novus”, “Monētas dubultportrets”, “Vienīgā fotogrāfija”, “Krustceļš”), animācijas filmas (“Korrida”, “Londonas brīvdienas”, “Tornis”, “Vāsa”, “Grieķijas dārgumi”, “Parīzes noslēpumi”, “Tālavas taurētājs”, “Zelta zirgs”, “Laimes lācis”, “Kalado”, “Ķekatdancis”, “Skumjā govs”, “Pirms aizmieg ūdeņi visi”, “Visi kakti norasoja”, “Gulbju jaunava”, “Spēlēju, dancoju!”, “Vectēva medus”, “Kā es braucu ziemeļmeitas lūkoties”) un latviešu filmu klasikas darbi (“Maija un Paija”, “Mērnieku laiki”, “Četri balti krekli”, “Nāves ēnā”, “Puika”, “Vella kalpi”, “Cilvēka bērns”, “Sprīdītis”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”).

Mēs dzīvojam digitālajā laikmetā un neskaitāmu attēlu plūsmā. Daudzi prot veidot vienkāršas “filmiņas” ar mobilā telefona kameru. Tomēr kino valoda nav vienkārša un tāpēc to ir jāapgūst. Filmas veido skolēnos izpratni par sabiedrības vēsturi, personībām, dažādu paaudžu savstarpējām attiecībām un ētikas normām.

Paldies “Latvijas skolas somai” par iespēju paplašināt skolēnu redzesloku!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *