“Kino visiem un visur Latvijā” aktivitātes Špoģu vidusskolā

Špoģu vidusskolas 1.- 6. un 7.-12.klašu skolēniem attālinātā mācību procesa laikā bija iespēja izmantot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitāti – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” programmā iekļauto filmu demonstrēšanu mācību stundās. Novembrī un decembrī programmā piedāvātās filmas tika izmantotas mācību un audzināšanas stundās, lai pilnveidotu mācību procesu, veidotu interesi un izpratni par dažādiem tematiem, paplašinātu skolēnu redzesloku par vēsturiski nozīmīgām personām, notikumiem un kino nozares profesijām.

Bērniem un jauniešiem programmā ir pieejamas filmas par Latvijā vēsturiski nozīmīgām personām un notikumiem (“Bille”, “Jelgava 94″, “Vai viegli būt jaunam”, “Vēsture aiz kadra”, “Koris. Diriģents. Kamēr…”, “Baltijas brīvības ceļš”, “Leiputrija”, “Zigfrīds Anna Meierovics”), animācijas filmas (“Zelta zirgs”, “Pavasaris Vārnu ielā”, “Kaķīša dzirnavas”, “Laimes lācis”, “Es gribu redzēt rūķīšus”, “Meža sargi”, “Zīļuks”, “Zeltītas vasaras”, “Nebēda”, “Bukurags”, “Tracis”, “Mīkla par garo pupu”) un latviešu filmu klasikas darbi (“Cilvēka bērns”, “Nāves ēnā”, “Puika”, “Vella kalpi”).

Filmas, kuras bija iespējams noskatīties pateicoties “ Latvijas Skolas somas” iniciatīvai, veidoja skolēnos izpratni par latviešu kino, vēsturi, personībām, dažādu paaudžu savstarpējām attiecībām un ētikas normām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *