Klusais vakars „Advente” Medumu internātpamatskolā

Ir aizsācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Iedegta otrā svecīte Adventes vainagā…

Saltā, tumšā 2. decembra vakarā, kā kuplā ģimenē, Medumu internātpamatskolas audzēķņi pulcējās skolas aktu zālē uz sarunu ar internāta skolotāju Žannu Celminsku par to, kas ir šis svētīgais gaidīšanas, cerību, klusēšanas laiks Advente.

Audzēkņi uzzināja, ka agrāk par pirmo Adventes vainagu kalpoja ratu ritenis, ka katrai svecītei ir sava nozīme. Pirmā svecīte simbolizē gaidīšanu un cerību, otrā – mieru, trešā – prieku, ceturtā – mīlestību. Adventes laiks ir gaidīšanas laiks. Tāpat kā gaidām sen neredzētus tuviniekus, uztraucamies, skaitām katru mirkli līdz tikšanās reizei, tā Adventes laikā, gaidot augsto Viesi, „uzkopjam” savas sirdis. Izmetam visu, kas traucē mums dzīvot, un sirdī vairāk vietas paliek tādiem tikumiem kā pacietība, piedošana, gādība, labestība, līdzcietība, ticība, cerība un mīlestība.

Saruna mijās ar dziesmām un animācijas filmām par labestības spēku.

Sarunas noslēgumā katra grupa no iepriekšsagatavotiem materiāliem veidoja Betlēmi, puzurus, bet dāvanā saņēma Adventes kalendāru un uzdevumus katrai dienai.

Lai no mūsu labajiem darbiem kļūst mazliet gaišākas mūsu sirdis un pasaule!

Rosmīgu jums Adventes laika līdzpārdzīvojumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *