Koku un kokamatniecības iepazīšana Medumu speciālajā pamatskolā ar programmu “Latvijas skolas soma”

Lieta, lieta liepiņā,
Lieta liepas zariņā;
No liepiņas kokles griezu,
No zariņa stabulītes.

Kalnā auga ozoliņš
Kā mērenis muiženieks:
Vara sakne, zelta zari
Sudrabiņa lapiņām.

7. oktobrī Medumu speciālās pamatskolas zālē viesojās Namdara darbnīca no Garkalnes novada. Izzinoši – radošas nodarbības “Koka daudzveidīgā dzīve”, kuras bija organizētas trijos posmos: jaunāko klašu skolēniem, pamatskolas skolēniem un profesionālās programmas izglītojamajiem.

Katra nodarbība sākās ar interaktīvu sarunu ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu. Bērniem bija iespēja apskatīt interesantus kokamatniecības izstrādājumus, skolēni minēja mīklas, tiem tika uzdoti dažādi jautājumi, piemēroti katrai vecuma grupai. Skolēni tika rosināti izteikt savu viedokli, dalīties pieredzē, piedāvāt savus risinājumus.

Skolēni ar interesi aplūkoja vīzes, kuras pēc tam varēja arī pielaikot. Namdara Darbnīcas puišiem bija ļoti labs kontakts ar skolēniem un ļoti interesantas praktiskās nodarbības.

Radošās darbnīcas beigās, skolēni varēja redzēt savas praktiskās darbības rezultātus. Tika piedāvāts zāģēt koku un nozāģētajā koka ripā katrs saskatīja kaut ko citu. Skolēni bija ļoti priecīgi, ka spēja paveikt šo darbu līdz galam. Kopā ar pieredzējušajiem kokamatniekiem katrs skolēns izgatavoja sev mazu dāvanu par atmiņu.

Radošās darbnīcas beigās tika organizētas rotaļas un spēles. Skolēni bija tik ļoti aizrāvušies, ka negribēja iet projām.

Liels paldies darbnīcas organizatoriem. Šīs nodarbības bija pieejamas pateicoties programmai “Latvijas SKOLAS SOMA”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *