Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Naujenes pamatskolā

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

25. martā arī Naujenes pamatskolā notika piemiņas pasākums veltīts Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai. Pasākuma ietvaros skolā notika Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas izbraukuma nodarbība „Deportācija 1941/1949”. Mūsu skolā viesojās okupācijas muzeja pārstāvis Kārlis Krēķis un 4. maija Deklarācijas kluba pārstāvis Juris Dobelis.

Nodarbībā mūsu skolēni uzzināja par padomju deportāciju iemesliem un norisi. Nodarbības vadītāja stāstījumu papildināja videofragmenti no intervijām ar cilvēkiem, kas piedzīvojuši izsūtīšanas. Fotogrāfijas no deportāciju vietām un priekšmetiem, kas saglabājušies no izsūtījuma, palīdzēja labāk uztvert apstākļus izsūtījumā un izdzīvošanas stratēģijas.

Iepazīties ar Deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanas notikumiem 1990. gadā palīdzēja 4. maija Deklarācijas kluba pārstāvis, latviešu ķīmiķis un politiķis, Augstākās Padomes un četru Saeimas sasaukumu deputāts, Atmodas laikā – viens no Latvijas Tautas frontes un LNNK līderiem – Juris Dobelis, kurš arī ir piedalījies šajā vēsturiskajā notikumā.

Nodarbības laikā draudzīgas sarunas formā arī skolēniem bija iespēja paust savu viedokli par Latviju tad un tagad. Skolēni saņēma novēlējumu cienīt valsts valodu – latviešu valodu un zināt savas valsts vēsturi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *