Konference par radikalizācijas problēmām skolā

Latvijas skolotāji - konferences dalībnieki

No 3.-4. martam Mančesterā, Lielbritānijā, norisinājās RAN Prevent konference (Radikalizācijas informētības tīmeklis), darba grupas līderi ir Péter Krekó un Kelly Simcock. Darba grupas mērķis ir novērst radikālo ekstrēmismu. Konferences tēma: Kā vadīt sarežģītas pārrunas; izglītības iestāžu un pedagogu iedrošināšana. Latviju pārstāvēja piecu cilvēku delegācija: Sanita Treimane IZM Izglītības departamenta vecākā referente, Rīgas Domes IKSD Jaunatnes nodaļas projektu koordinators Jānis Vītols, Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Gutāne, Daugavpils pilsētas Poļu valsts ģimnāzijas sociālā pedagoģe Anita Putāne, Špoģu vidusskolas skolotāja Eva Vovka.

Konference sākās ar atklāšanas pasākumu, iepazīstināja ar problēmsituāciju, izteica savas bažas, bija noorganizēta tā sauktā paneļdiskusija, ar kādām radikalizāzijas problēmām saskaras daudzas Eiropas skolas, izglītības iestāžu pārstāvji dalījās ar savu pieredzi, izteica viedokli, iedrošināja savus kolēģus uzsākt diskusiju ar pusaudžiem, kuriem ir novērojama pievēršanās radikālismam (rasisms, visu veidu diskriminācijas, bet, lielākoties, Eiropas skolas ir noraizējušās par radikālo islāmistu aktivitātēm pasaulē. Bet, tai pašā laikā, demokrātiju nedrīkst ierobežot.

RAN Prevent ir arī izstrādājusi Manifestu pedagogiem- Izglītības iestāžu un pedagogu iedrošināšana. Kurā ir teikts, kādam ir jābūt skolotājam, kā būtu jāstrādā ar jauniešiem, ka visiem ir tiesības uz savu viedokli, bet ir jārespektē un jācenšas izprast arī citādi domājošos.

Konference bija ļoti izglītojoša, jo deva iespēju uzzināt ne tikai ar kādām problēmām saskaras Rietumeiropas valstis, bet arī deva ieskatu, kā strādāt un runāt ar jauniešiem par radikalizāciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *