Konkursa “LATGALE par ilgtspējīgu izglītību un globālo attīstību!”

Uzsākot šo mācību gadu Izglītības iniciatīvu centrs kopā ar Daugavpils Universitātes un Rēzeknes Augstskolu izsludināja konkursu “LATGALE par ilgtspējīgu izglītību un globālo attīstību!”

Konkursa dalībnieki varēja iesniegt savus darbus par sešām konkursa organizētāju piedāvātajām tēmām.

Špoģu vidusskolas 7.a klases skolēni Jadviga Mežniece un Dominiks Mežnieks labprāt dalījās savas ģimenes pieredzē par ilgtspējīgu saimniekošanu savās lauku mājās Ambeļu pagasta Putānu ciema “Ganeņos”. Jadviga uzrakstīja eseju – Kā Latgales lokālajā ekonomikā izpaužas ilgtspēja.
«Ko īsti nozīmē ilgtspējīgs dzīvesveids? Tas nozīmē dzīvot saskaņā ar dabu, nepostot to un saglabājot vidi un resursus nākamajām paaudzēm.»

Dominiks savā prezentācijā dalījās ar fotogrāfijām un aprakstiem – Dzīve Latgalē kā ilgtspējīgas izglītības mācībstunda.

20. novembrī DU notika laureātu darbu prezentācija un uzvarētāju apbalvošana, kurā piedalījās un balvas dalībniekiem un uzvarētājiem pasniedz Eiropas gada attīstībai vēstnieks Hosams Abu Meri.

Pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar  Latgales labās prakses piemēriem – globāliem un personiskiem, kas atspoguļoti konkursa darbos,  uzzināt par brīnišķīgiem Latgales cilvēkiem un talantīgiem skolotājiem, paraudzīties uz dzīvi Latgalē kā uz ilgtspējīgas izglītības mācību grāmatu.

Pasākuma noslēgumā  bija kopīga svētku kliņģera baudīšana!

Jadvigas un Dominika darbi bija laureātu vidū un kā balvu katrs saņēma sēžam maisus – pufus. Lai veicas arī turpmāk!

Paldies par atbalstu sakām Višķu pagasta pārvaldes vadītājam par transportu lielo dāvanu nogādāšanai mājās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *