Konkursā ”No baroka līdz rokam līdz rokam” noskaidroja labākos kolektīvus

30. janvārī Daugavpils novada kultūras centrā ”Vārpa” norisinājās Daugavpils novada izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls – konkurss „No baroka līdz rokam”. To bija rīkojis Valsts izglītības satura centrs, sadarbībā ar pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm, izglītības iestādēm, kā arī Daugavpils novada Izglītības pārvaldi.

Pasākumā piedalījās kopumā 11 kolektīvi. Tie bija Daugavpils novada izglītības iestāžu vokāli instrumentālie ansambļi, džeza kolektīvi un ansambļi, instrumentālie ansambļi, tautas mūzikas ansambļi, kā arī popgrupas no 8 novada izglītības iestādēm.

Festivāla – konkursa mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību. Žūrijas locekļiem bija uzlikts atbildīgs uzdevums – profesionāli novērtēt izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu sniegumu un izvirzīt labākos kolektīvus dalībai reģiona konkursā, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Pēc žūrijas novērtējuma uz reģionālo konkursu Rēzeknē izvirzīti 4 kolektīvi:

 • Medumu pamatskolas popgrupa “Pozitīvs” (skol. Nataļja Ogurcova) I pakāpe
 • Lāču pamatskolas popgrupa “Šūpoles” (skol. Zita Barševska) I pakāpe
 • Naujenes pamatskolas popgrupa “Spurgaliņas” (skol. Silvija Stivriņa) I pakāpe
 • Špoģu Mūzikas un mākslas skolas vokāli instrumentālais ansamblis “Bulta” (skol. Viktors Ļeonovičs) I pakāpe

Pārējo kolektīvu rezultāti:

 • Biķernieku pamatskolas popgrupa “Mārītes” (skol. Oksana Klimanska) III pakāpe
 • Zemgales vidusskolas popgrupa (skol. Jeļena Andrejeva) III pakāpe
 • Biķernieku pamatskolas popgrupa “Stariņi” (skol. Oksana Klimanska) II pakāpe
 • Kalupes pamatskolas popgrupa “Animato” (skol. Anna Stankeviča) II pakāpe
 • Medumu pamatskolas popgrupa “Podziņas” (skol. Nataļja Ogurcova) II pakāpe
 • Randenes pamatskolas popgrupa (skol. Larisa Sauleviča) I pakāpe
 • Medumu pamatskolas instrumentālais ansamblis “Con brio” (skol. Nataļja Ogurcova) I pakāpe

Reģionālajā līmenī nākamais konkursa posms norisināsies 2020. gada 21. februārī plkst. 11.00 Rēzeknes 5. vidusskolā, kur piedalīsies Latgales novadu labākie kolektīvi.

Reģionālajos konkursos augstāko punktu skaitu un vismaz I pakāpes diplomu ieguvušie kolektīvi tiks izvirzīti XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertiem Vērmanes dārzā, kuri norisināsies no 2020. gada 7. līdz 10. jūlijam.

Novada konkursa posmu finansē no Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes ”interešu izglītības” budžeta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *