Konkurss „Atklāj man Āfriku”

ATKLĀJ MAN ĀFRIKU! Ar tik intriģējošu nosaukumu pagājušā gada decembrī tika izsludināts konkurss jauniešiem, kur trīs piedzīvojumu meklētāji no Latvijas uz motocikliem dosies moto-ekspedīcijā pāri visam Āfrikas kontinentam. Jauniešiem tika dota iespēja būt šīs ekspedīcijas maršruta līdzautoriem – kas jāpaveic, jāpagaršo, jāapmeklē vai jāizpēta visās 13 Āfrikas valstīs.

Ekspedīcijas maršruts tika prezentēts Eiropas gada attīstībai atklāšanas pasākumā 9.janvārī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

30. janvārī Ārlietu ministrijā notika skolēnu konkursa „Atklāj man Āfriku” uzvarētāju apbalvošana. Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica kopā ar ekspedīcijas dalībniekiem Mārtiņu Silu un Andžu Ūbeli apbalvoja 34 skolēnus, kas iesniedza interesantākos uzdevumus. Starp balvu saņēmējiem bija arī Špoģu vidusskolas 6.a klases komanda. Špoģu vidusskolas skolēnu jautājumi tika atzīti par pārdomātākajiem un interesantākajiem. Maršrutā tika iekļauti četri Špoģu vidusskolas skolēnu uzdotie jautājumi. Ceļotāji pasniedza sponsoru sagatavotās balvas un lielo balvu – slavenā fotogrāfa Maikla Poliza fotoalbumu „Āfrika no putna lidojuma”.

Pasākuma gaitā  ekspedīcijas dalībnieki demonstrēja ceļojuma maršrutu, kas izstrādāts saskaņā ar skolēnu ieteikumiem. Bija iespēja doties ekskursijā pa Ārlietu ministriju un uzzināt daudz interesanta un aizraujoša par diplomātu dzīvi un pienākumiem, ēkas vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Konkurss „Atklāj man Āfriku’’ ir viena no nevalstiskā sektora un Ārlietu ministrijas iniciatīvām Eiropas gada attīstībai laikā. Tā mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības iesaisti un interesi par attīstības sadarbību, un dažādiem globālās attīstības aspektiem, tai skaitā daudzveidīgo un progresējošo Āfrikas kontinentu. Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu no 13 Latvijas skolām.

Motociklistu gaitām būs iespēja sekot ekspedīcijas Facebook lapā un Eiropas gada attīstībai oficiālajā mājas lapā www.europa.eu/eyd2015.

Paldies par atbalstu gribam teikt Višķu pagasta pārvaldei, kura sponsorēja transporta izdevumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *