Konkurss „Mana himnas interpretācija dažādos mūzikas stilos”

Naujenes pamatskolā tiek īpaši padomāts par to, kā skolēniem radīt svētku sajūtu Latvijas dzimšanas dienas nedēļā. Ļoti svarīgi, lai skolas vecumā rastos lepnums un piederības sajūta mūsu zemei Latvijai. Sekojot aktualitātēm, zinām, ka, iespējams, pēc vairākiem gadu desmitiem tieši no mūsu domām, darbiem un rīcības būs atkarīgs, vai pastāvēs latviešu tauta. Izpratne veidojas saistot cēlas lietas ar tuvāko apkārtni, ar attieksmi, ar mīļiem cilvēkiem.

Īpašs bija arī 12. novembris, kad Naujenes pamatskolas aktu zālē vairākkārt skanēja Latvijas valsts himna „Dievs, svētī Latviju!”

Šajā dienā skolā tika rīkots nebijis un neparasts konkurss „Mana himnas interpretācija dažādos mūzikas stilos”. Tā mērķis bija – sekmēt skolēnu valstiskās identitātes un patriotisma jūtu veidošanos.

Konkursā piedalījās 5.–9. klašu skolēni. Gatavojoties konkursam, katra klase izlozēja vienu no mūzikas interpretācijas stiliem un šajā stilā sagatavoja Latvijas valsts himnu. 5. klase skolēni sagatavoja Latvijas himnas izpildījumu džeza stilā, 6. klase – ērģeļu pavadījumā, 7. klase – simfonijas versijā, 8. klase – roka versijā, savukārt 9. klase izpildīja himnu a capella. Skolēnus šim konkursam sagatavoja Naujenes pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā Z.Nitiša.

Katrs klases kolektīvs kopā ar klases audzinātāju pārdomāja savu uzstāšanos, pievēršot uzmanību savam ārējam izskatam un skatuves noformējumam. Skolēnu un viņu klases audzinātāju uzstāšanos vēroja un vērtēja arī žūrija, kuras sastāvā bija Daugavpils novada IP metodiķe J.Urbāne, Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja I.Miglāne un Naujenes pamatskolas sporta skolotājs J.Rutkovskis.

Vērojot skolēnu uzstāšanos, varēja redzēt un just, ka visi, nekautrējoties un ar lepnumu sejā,  no sirds dziedāja Latvijas himnu – gan skolēni un skolotājas ar sulīgo, labi nostādīto balsi, gan rūcējiņi, gan kautrīgie, pievienodami klusu apliecinājumu kopīgajam balsu korim. Šajā dienā skolas aktu zālē skanēja apņemšanās un pleca sajūta. Radās pārliecība, ka viss būs labi un mēs tiksim pāri visām likstām, un turēsimies visi kopā. Konkursa izskaņā visi konkursa dalībnieki, visi sākumskolas skolēni, skolotāji un klātesošie apvienojās kopkorī un izpildīja vēlreiz Latvijas himnu „Dievs, svētī Latviju!”, tā droši un skaļi paužot savu lepnumu un mīlestību pret Latviju un savu dzimto pusi.

Vērtējot skolēnu uzstāšanos, Daugavpils novada IP metodiķe J.Urbāne atzīmēja, ka šajā konkursā nav uzvarētāju un zaudētāju, bet ir tikai ieguvēji. Katras klases izpildījumam tika piešķirta nominācija: 5. klase – Apzinīgākais izpildījums, 6. klase – Patriotiskākais izpildījums, 7. klase – Radošākais izpildījums, 8. klase – Draudzīgākais izpildījums, 9. klase – Skanošākais izpildījums.

Ceram, ka vienmēr un visur mūsu Naujenes pamatskolas skolēni Latvijas himnu izpildīs ar apjēgu, ka Latvija un tās himna ir svētumi.

Mīlēsim savu sētu, mīlēsim savu dzimto pagalmu, mīlēsim tēvu un māti, mīlēsim viens otru un būsim godīgi savās attiecībās, līdz ar to arī plauks mūsu Latvija!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *