Krāsains oktobris Naujenes pirmsskolas iestādē “Rūķītis”

Šajā rudenī oktobris bija īpaši saulains un krāsains. Otro rudens mēnesi rūķīši iesāka kā parasti, svinot Skolotāju dienu. Visu nedēļu pirms svētkiem audzēkņi kopā ar saviem vecākiem ar mīlestību un pateicību rakstīja vēstules un gatavoja atklātnes skolotājiem. Apsveikumus skolotājas saņēma, izmantojot pastu. Mūsu iestādē strādā talantīgas un radošas skolotājas. Šogad svinīgs pasākums atšķīrās ar to, ka tajā piedālījās pašas skolotājas, prezentēja savas prasmes: zīmēt, skaitīt, dejot, locīt papīru, atdarināt dzīvnieku balsis.

10. oktobrī Naujenes pirmsskolas iestādē “Rūķītis” lielākie rūķīši – 5 un 6. gadus vecie audzēkņi atzīmēja Starptautisko putras dienu. Audzēkņi piedalījās pasākumā ar dziesmām, dejām mūzikas pavadījumā. Katras grupas audzēkņi varēja mēroties spēkiem virves vilkšanā. Audzēkņi dalījās ar garšīgākas biezputras receptēm, nosauca nepieciešamos produktus, putraimu veidus. Pasākuma nobeigumā visi kopā noskatījās multfilmu par meiteni, kura gatavoja putru visiem saviem draugiem.

15. oktobrī atzīmē Vispаsаules roku mаzgāšanаs dienu. Mūsu iestādē šajā dienā tika organizēts apmācošs, veselību veicinošs pasākums. Pasākumā bērni uzzināja kāpēc ir rokas jāmazgā. Pēc pamācošā video „Ziepju burbulīte pret Mikrobu” bērni diskutēja par mikrobu klātbūtni ikdienā uz visiem priekšmetiem, dzīvniekiem un mums visapkārt.

Oktobra ceturtajā nedēļā jau tradicionāli noris rudens svētki. Mazākie rūķīši – 2-3 gadus vecie audzēkņi iejutās dažādos tēlos, dziedāja, dejoja. Katras grupas audzēkņi prezentēja savu improvizēto pasaku „Varoņu piedzīvojumi mūsdienās”. Bija interesanti vērot, kā mainās bērnu pasaku uztvere dažādos vecumos, bērnu īstenotajās idejās.

Baudot saulainās rudens dienas lielākie rūķīši – 5-6 gadus vecie audzēkņi devās ārpus pirmsskolas izglītības iestādes telpām – ekskursijā uz bibliotēku. Naujenes tautas bibliotēkas leļļu teātris “Leļļu karuselis” parādīja pasaku par suni. Bērni bija sajūsmā par redzēto, ļoti iepatikās galvenie varoņi. Pulciņa vadītāja A. Soldatjonoka atzīmēja, ka visi teātra dalībnieki ir mūsu Naujenes pirmsskolas iestādes “Rūķītis” absolventi.

Atmiņās par piedzīvoto oktobrī dalījās skolotāja Marina Popova.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *