Krievu valodas un literatūras skolotāju seminārs Zemgales vidusskolā

2015.gada 16.aprīlī notika Daugavpils novada krievu valodas un literatūras skolotāju seminārs Zemgales vidusskolā. Piedalījās 12 novada skolu pedagogi. Semināra tēma bija „Pedagogu pieredze daiļliteratūras teksta izpētē dažādos izglītības posmos”.

Pēc sirsnīgās sagaidīšanas un nelielā, bet mīļa un silta koncerta, visi devās uz piedāvātajām atklātajām krievu literatūras stumdām: 4.klasē „Г.Юдин „Душа с очами” – sākotnēja teksta uztvere” (sk. S.Parfjonova); 7.klasē „Ю.Яковлев „Собирающий облака”- teksta aktualizācija” (sk. L.Safronova); 10.klasē „ А.С.Пушкин „Евгений Онегин” – Tatjanas vēstules analīze”.

Semināra otrajā daļā – „Metodisko darbu  krātuve”. Skolotāji dālijas savā pieredzē un zināšanās tēmām „Attīstošā lasīšana”, „Paaudžu teorija” un „Seši jautājumi – sešas atbildes” (pēc B.Blūma). Mēs ar interesi uzzinājām, ka lielākā skolotāju daļa ir „paaudze X”: tiem svarīgi domu brīvība un mūžizglītība.

Semināra gaisotne bija sirsnīga un silta, pat negribējās šķirties no draudzīgā Zemgales vidusskolas skolotāju kolektīva. Paldies par semināru!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *