Krišjānim Baronam – 180

2015. gads ir nozīmīgs ne tikai ar Raiņa un Aspazijas 150.gadskārtu, bet arī ar Krišjāņa Barona 180.dzimšanas dienu.

Sagaidot Dainu tēva jubileju, Medumu pamatskolā notika glītrakstīšanas konkurss Mana mīļākā tautasdziesma. Piedalīties tika aicināti visi interesenti, tomēr aktīvākie izrādījās sākumskolēni.

Skolēni izvēlējās mīļāko tautasdziesmu, to norakstīja un noformēja. Vērtējot īpaša uzmanība tika pievērsta prasmei veikt norakstu bez kļūdām, svītrojumiem un labojumiem, kā arī prasmei rakstīt glīti, ievērojot burtu formu, lielumu, slīpumu un savienojumu precizitāti. Lai gan augstākais vērtējums (50 punkti) netika iegūts, tomēr daudziem skolēniem ir jauks un glīts rokraksts – Jūlijai Magrinai (46 punkti), Olgai Petkunei, Aļbīnai Gornovskai un Anastasijai Kuzmenko (45 punkti). Patīkamu pārsteigumu, pēc skolotājas Aelitas Valdovskas vārdiem, sagādāja Kristers Janēns, iegūstot 39 punktus un 3.vietu kopvērtējumā.

Sākumskolas skolēni piedalījās arī spēlē Dainu skapis. Komandas Dainas un Baroni veica dažādus uzdevumus, kas tika paslēpti Dainu skapja sešās atvilktnēs – pareizā secībā kārtoja tautasdziesmas, minēja mīklas, atšifrēja burtu – simbolu mīklu no žurnāla Pūcīte, neaizmirsa arī par matemātiskās izteiksmes risināšanu un noslēgumā dziedāja tautasdziesmas. Šoreiz zinošāki un atjautīgāki bija Baroni, bet arī Dainas bija gandarītas, jo iepazinās ar tautasdziesmās ietverto tautas gudrību un darba pieredzi, izbaudīja dziesmu folkloras skaisto un krāšņo valodu.

Latviešu tautasdziesmas ir unikāls kultūrmantojums. Tās ir mūsu garīgās vērtības. Sargāsim un novērtēsim tās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *