Lāčplēša diena Naujenes pamatskolā

„Liesma izdeg, bet siltums paliek….” (L.Brīdaka)

11. novembrī skolā notika Lāčplēša dienai veltīts pasākums un lāpu gājiens. Pasākumu vadīja direktora vietniece audzināšanas jomā Z. Nitiša. Pasākuma laikā viņa  skolēniem pastāstīja par Latvijas Republikas izveidošanu, Brīvības cīņām un izskaidroja, kāpēc mēs atzīmējam Lāčplēša dienu. Tika atsvaidzinātas atmiņā zināmas patiesības un nācās padomāt arī par citiem aktuāliem jautājumiem.

Uzrunu teica skolas direktors P.Brovkins, kurš uzsvēra armijas nozīmi gan tālajos Brīvības cīņu gados, gan mūsdienās.

Svinīgās līnijas izskaņā skolēni tika aicināti uz skolas kolektīva Lāpu gājienu, kas veltīts tālā 1919. gada 11. novembra notikumiem, kad mūsu senči nesavtīgi cīnījās par mūsu valsts brīvību, par mūsu nākotni. Lāpu gājiena laikā simboliski pateicāmies Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, pieminējām Latvijas tautas varoņus. Aizdegto lāpu gaismā plīvojošs valsts karogs, it kā aicināja katru nākt mūsu pulkā.

Šajā dienā, lai pieminētu tos, kas cīnījās par Latvijas neatkarību, neaizmirsām piespraust pie krūts Daugavpils novada domes IP sarūpēto sarkanbaltsarkano lentīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *